Раніше в цей день особливо шанували ковалів. Насправді ці люди займалися практично всім: і коней підковували, і віз могли полагодити, і загострити серп або сапу. Люди дивувалися тому, як вони майстерно вправляються з вогнем, сталлю, і тому приписували їм здатності чаклунів, які знаються з потойбічною силою, а може і з самим Дияволом. Так що їх намагалися не злити. І в день Прохора і Пармена всі приходили до них з подарунками.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТорговий люд навпаки страждав, так як в цей день не можна щось купувати. А обмінюватися речами тим більше. Говорили, що такі покупки довго не служать, а сама річ принесе нещастя.
Наші пращури копали картоплю і пересаджували квіти. Рвали груші і робили з них зимові заготовки, а діти і люди похилого віку ходили в ліс по гриби, які як раз підростали під деревами.
Народні прикмети на 10 серпня
- Якщо ви пішли в ліс збирати ягоди, то перший стакан треба комусь віддати. Так урожай буде більше. А якщо ягід зібрали дуже багато, то про свої місця збору розповідати не можна, інакше обдурить лісовик.
- Не можна розповідати і де назбирали багато грибів, з тієї ж причини.
- Якщо жінка вирішила йти за ягодами або грибами, то вона повинна відчувати себе добре, бути в гарному настрої. Якщо «критичні дні», то йти в ліс не можна, все одно повернеться з порожньою корзиною.
- Не можна мінятися речами, інакше та річ не принесе користі і пропаде. Не можна і брати борги, і давати в борг гроші.
- Не можна нічого купувати.
- Людям з особливо неспокійною та буйною вдачею давали в цей день їсти груші, вони їх заспокоювали.
- А якщо з'їсти грушку на заході, то уві сні вам прийде рішення вашої проблеми.
- Якщо на ніч на дитяче ліжечко підвісити гілочку груші або просто поставити фігурку з грушевого дерева, то в подальшому дитина буде краще вчитися.
Також не забувайте, що п'ятниця - пісний день. А значить вести себе потрібно відповідно.