У середу, 8 серпня, спеціалісти Вищої медичної школи Ганновера з'ясували, що шопоголіки не розцінюють бажання купувати, як проблему, однак багато психологи сходяться на думці, що насправді гостра необхідність здійснювати покупки є психічним захворюванням.

Зокрема, експерти закликають звернути увагу на проблему шопоголізму, яку планують визнати психічним захворюванням, відомим у медичних колах під терміном ономанія або компульсивний розлад споживання. Про це пише видання Independent.

Нове дослідження німецьких психологів показало, що в середньому сім відсотків жителів різних країн світу відчувають симптоми ономанії, при цьому в Європі та Америці кількість шопоголіків за останні 20 років стрімко зросла.

"Це справжня залежність і ми повинні визнати, що шопоголізм може бути небезпечним захворюванням з серйозними наслідками. Якщо ми визнаємо, що шопоголізм це не просто розвага, а хвороба, ми зможемо виробити оптимальні методи лікування та діагностики", - говорить професор Астрід Мюллер.

У той же час психологи відзначили, що симптомами шопоголізму, як психічного розладу, є гостре бажання купувати нові речі або почуття занепокоєння, яке можна полегшити, зробивши покупку.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Крім того, серед симптомів ономанії – використання шопінгу для придушення негативних емоцій, а також страх розповісти про свої покупки близьким і членам сім'ї.

При цьому фахівці підкреслюють, що дана хвороба може розвиватися незалежно від доходу людини, а покупки, здійснювані шопоголіком, не обов'язково повинні дорого коштувати.

"Тут, скоріше, справа в кількості, а не у вартості куплених речей", - пояснюють фахівці.

Нагадаємо, що фобія – це сильно виражений нав'язливий страх, який за певних обставин може загострюватися.

Як повідомляв портал Знай.uа, страх перед роботами отримав пояснення.

Також портал Знай.uа писав, що вчені пояснили, чому ви боїтеся павуків або змій, і що з цим робити.