Відправляючи дитину до школи, більшість батьків хибно думають, що на цьому їхня виховна задача закінчується, а далі – справа за педагогами.

Сил та часу вистачає хіба що на спільне виконання домашнього завдання, і то не завжди. Відомий сімейний психолог Світлана Ройз видала спеціальну інструкцію для батьків, яка допоможе подолати основні проблеми цього складного віку.

Не вимагайте забагато

Спеціаліст вважає, що період 6-7 років – найбільш емоційно розвинений, тому в 5 віддавати дитину до школи немає жодного сенсу.

"…батькам необхідно сформувати своє очікування від школи. При виборі важливо проконтролювати, наскільки вона підходить на ціннісному рівні. Є секрети: походіть по школі в навчальний час, стежте за тим, наскільки "живі" діти, наскільки вони вільні і можуть спокійно переміщатися на перервах. Зараз саме час міняти розпорядок дня дитини. За літо він перейшов в інший режим, тому важливо, щоб уже зараз починав прокидатися раніше", - радить Світлана.

Постійно говоріть

Всі ми знаємо, що шкільні роки були складними для кожного без виключення. То хіба ваша дитина переживає не такий самий стрес, як і ви у її віці?

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

"Пам'ятайте, що спочатку емоційне навантаження і на дітей, і на батьків - величезне. Тому потрібно сходити і, наприклад, показати дитині, як виглядає шкільний туалет. І якщо виявите, що в школі туалет старої формації, покажіть дитині, як ним користуватися. Це дуже важливо. Уявіть, дитина цілий день сидить в класі".

Простежте за умовами та зручностями навчального закладу

По-перше, у школі повинна бути чиста вода – як питна, так і для миття рук перед походом до їдальні. Не забувайте і про оточення. Діти звикають до спілкування із людьми певного типу до своїх 6-7 років, а потім їм доводиться переналаштовуватися.

"Якщо дитина приходить в школу і зустрічає зовсім іншу людину по темпоритму подачі інформації і навіть за зовнішнім виглядом, то це джерело напруги. Треба подумати, як зняти з викладача цю батьківську проекцію. Адже якщо ми очікуємо, що вчитель стане другим батьком або другою мамою, той не впорається з напругою. Неможливо бути батьком для 30 учнів. Важливо пам'ятати про те, що фокус уваги і авторитетності у дитини зміщується", - зазначила психолог.

Дорослі теж помиляються

Поясніть це дитині і затямте добре самі. Не всі родини благополучні, не всі учні добрі та щирі, тому від агресії ніхто не застрахований. Якщо ви поговорите про це одразу, більше шансів, що у випадку бійки дитина сама вам потім все розкаже. У гіршому ж випадку, ви можете дізнатися про конфлікт від вчителя чи директора.

"Важливо зняти свої очікування, дозволити дитині не вчитися на всі 12. Пам'ятайте, що якщо у дитини не було досвіду, досвіду контактів у дитячому садку, перша чверть в школі - це час адаптації, який піде не тільки на звикання до школи і до вчителя, але і на те, щоб звикнути до дітей. Після школи дитині важливо відпочити. Першу шкільну чверть бажано не завантажувати, особливо першокласник чи другокласник, може бути втомленим, а втома може проявлятися як в сонливості і примхливості, так і в гіперактивності. Це варіант норми", - підсумувала спеціаліст.

Дивіться: поради психолога батькам

Напівранок із Світланою Ройз

Батьки, ви вже готуєтесь до нового навчального року? Говоримо про те, як зібрати дитину до школи, разом з дитячим психологом Світланою Ройз. Номер прямого ефиру: (044) 237-03-53 Номер для смс Viber: 067-670-20-57

Posted by Радіо НВ on Monday, 6 August 2018

Нагадаємо, опубліковано основні положення концепції "Нової української школи".

Як повідомляв Знай.ua, батьків шокував вміст популярного шкільного підручника.

Також Знай.ua писав, жертва жорстокого побиття в Одесі розкрила всю правду.