25 липня християни відзначають велике свято - Прокл Плакальщик. Цей день присвячений пам'яті святих мучеників - Прокла та Іларія. Вони встояли перед загрозою болю і смерті і не відреклися від своєї віри в Бога і Христа. Про головні заборони цього свята - читайте в нашому матеріалі.

Прокл Плакальщик: головні традиції

Свято Прокл Плакальщик вважається початком нового етапу оновлення природи. Селяни говорили: «На Прокла поле від роси промокло». Це означало, що з 25 липня починали випадати великі роси, тобто починався період оновлення.

Однак до цього часу потрібно було встигнути зібрати весь урожай і висушити сіно, щоб нічого не пропало з-за високої вологості.

Прокл Плакальщик: що потрібно робити

Вважається, що на свято Прокл Плакальщик потрібно вмиватися ранковою росою. Це пов'язано з віруванням, що вода має особливі цілющі і магічні властивості.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк влаштувала вечірку з двома чоловіками відразу: на столі текіла і борщ

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Ірина Федишин з нескінченними ногами затьмарила інших зірок: "Прем'єра"

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Показати ще

Рано вранці слід вийти на вулицю, зібрати трохи роси в руки і умити обличчя і очі. Це допоможе поліпшити зір, омолодити організм, позбавиться від хвороб і нечистої енергії. Знахарі вважали росу, зібрану в цей день, кращим засобом від безсоння. Наші предки наділяли росу містичними властивостями - вірили, що вона «змиває» порчу та вроки.

Люди вірять, що якщо в цей день піти в храм і попросити у святих виконання бажання, то воно обов'язково збудеться.

Прокл Плакальщик 2018: що категорично не можна робити

На Прокл Плакальщик існує і ряд строгих заборон. Як і на більшість релігійних свят 25 липня забороняється займатися важкою працею. Забороняється робити ремонт, прибирати або шити. Можна тільки готувати їжу.

Крім того, в цей день забороняється лаятися і лихословити. Вважається, що вся негативна енергія повертається потрійний силою.