24 липня відзначається народне свято Ольга Страдниця. Також за православним церковним календарем це дата вшанування рівноапостольної княгині Ольги.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМайбутня княгиня народилася в 918 році в родині знатних князів Ізборських. Після заміжжя з Київським князем Ігорем Ольга відразу попрощалася з чоловіком, так як він пішов у черговий військовий похід. Через роки великий князь вирушив у землі древлян, де його жорстоко вбили повстанці.
Тоді княгиня вирішила помститися вбивцям і наказала закопати живцем посольство древлян, яке прибуло для замирення. Таких послів спалили в лазні. Потім вона віддала наказ дружині знищити 5 тисяч жителів племені. На наступну річницю знову виступила походом і спалила древлянську столицю.
Після того, як Ольга дізналася про християнство, вона вирушила до Константинополя. Там вона була присутня на богослужіннях і невдовзі прийняла хрещення під іменем Олена. У столиці княгиня звернула в нову віру багатьох родичів, однак син Святослав Ігорович не прийняв нову віру і продовжував поклонятися ідолам. Тоді вона стала вчити християнства онуків. Як відомо, Великий князь Володимир прийняв християнство і поклав початок хрещенню Київської Русі.
Традиції та обряди на Ольгу СтрадницюНаші пращури прозвали княгиню Страдницею, тому що цей день припадав на розпал польових робіт. На свято слов'яни виходили працювати на поля і луки всім селом. Так, хтось займався жнивами, а хтось заготівлею сіна. Було прийнято відправляти дітей у ліс по гриби і ягоди. «І немічним старим не пора кряхтіти, треба дбати про хліб», — говорили люди.
Традиційно віруючі молилися святій Ользі про гарну погоду, про милосердя до женців, про те, щоб вона допомогла завершити роботу раніше, ніж жито почне гнити від рясної роси, яка скоро почне випадати на полях. «Ольга — на полі підмога», — вірили люди. При цьому цей період літа завжди називали страдно-грозовим, так як часто бували дощі та грози. «Спочатку блиск, за блиском тріск, за тріском плескіт», — так пояснювали наші предки це погодне явище.
Як повідомляв портал Знай.uа, щороку 23 липня відзначається народне свято Антоній Громоносець.
Також портал Знай.uа писав, що в столиці молебень на Володимирській гірці і хресний хід 27 липня перебуває під питанням через масове блокування заходів на честь 1030-річчя з Дня Хрещення Русі.