Згідно слов'янському народному календарю Проліття зазначалося 14 травня (за новим стилем). Проліттям називають кінець зими. В цей день слов'янами відбуваються обережные обряди пробудження землі, що приносять силу і здоров'я.

Як випливає з назви свята, яке нагадує нам про літо, воно так само пов'язане з природою. «Літо» так і виблискує в його назві, і недарма. Зміна пір року, різні погодні явища, кліматичні умови – все це сприймалося нашими предками як різні образи Матінки Землі. Тому і імен у богині, яка уособлює землю, багато. Весняна богиня Жива має ще одне ім'я – Майя Злотовласка. Це ім'я наші предки згадували пізньої весни – 7 травня і ранньої осені – 28 серпня. Зрозуміло, що проміжком між цими датами був літній час. Початок літо називали Проліттям. Живу з цього дня називали Злотовласкою.

На Проліття проводилося безліч ритуалів, метою яких було розбудити планету і «прокинутися» самим. З літом завжди асоціювалися сила і здоров'я. У Проліття віддавали данину шани Майї Златовласці, яку вважали прародителькою всього божественного. Їй влаштовували ритуал поклоніння на Капищі богині долі Макоші. Також у її честь відбувалося розпалювання священного вогню, що знаменує початок літа. Взагалі в Проліття було прийнято розкладати великі багаття, щоб вони палали на славу наступаючого літа.

Також обряди в Проліття за деякими даними включали в себе Сонцеворот і його обертання. Традиційне опахування (проведення плугом або плугом борозни навколо певної ділянки землі), яке проводили в цей день, повинно було оздоровлювати, приносити щастя і чарівне чаклування у Тригли (давньої слов'янської богині, єдиної в трьох іпостасях: та, що творить, зберігає і руйнує), що допомагає жінці зберігати лад в сім'ї.

Популярні новини зараз
Потрібно мобілізувати у першу чергу: ексчиновник розповів, хто має поповнити лави захисників Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Старі сковорідки не доведеться викидати: як у домашніх умовах подарувати посуду друге життя Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

Свято Проліття відзначалося гучно, весело і всенародно. Традиційно в цей день влаштовувались скоморошшя та молодецькі забави, ігри, пісні та хороводи. Танці і пісні проходили під слов'янські інструменти: барабан, кугикли, дудки, сопілки.

Як повідомляв портал "Знай.uа", народне свято Яків Теплий відзначається щороку 13 травня за новим стилем.