Є можливість схуднути, якщо займатися по 4 хвилини в день. Це метод високоінтенсивного інтервального тренування, придуманий Ізумі Табата з Японії. Про це повідомляють ЗМІ.

Суть в тому, щоб 20 секунд виконувати вправу з усіх сил, а потім відпочивати 10 секунд. У чотири хвилини укладаються вісім таких раундів.

Тренування може включати одну або кілька вправ. Часто табата складається з восьми різних вправ.

1. Відмінно спалює жир

Дослідження Exercise Intensity and Energy Expenditure of a Tabata Workout Університету Вісконсіна в Ла-Кросі показало, що табата змушує чоловіків і жінок витрачати близько 15 ккал у хвилину — чудовий показник для тих, хто хоче схуднути.

Популярні новини зараз

Таїсія Повалій повернулася з Росії до України і поділилася враженнями: "Ми тут подихаємо"

Віктор Павлік в обнімку зі спокусливою білявкою подражнив дружину після пологів: "Красунчики"

Іменинник принц Вільям накинувся на Меган Маркл зі звинуваченнями: "Відчуваю себе скривдженим і зрадженим"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще

2. Збільшує аеробну та анаеробну витривалість

Ізумі Табата і його команда досліджували Effects of moderate-intensity endurance and high-intensity intermittent training on anaerobic capacity and VO2max, як інтенсивність тренувань впливає на підготовку атлетів. Протягом шести тижнів одна група спортсменів займалася із середньою інтенсивністю (СІ), а друга — з високою (ВІ). Група СІ тренувалася п'ять днів на тиждень по годині, а група ВІ — чотири дні на тиждень по чотири хвилини.

В результаті у групи СІ покращилася робота аеробної системи (VO2max — кількість споживаного кисню — збільшилася на 5 мл/кг/хв), але майже не змінилися показники анаеробної. У другої групи також зросли показники аеробної системи (VO2max збільшилася на 7 мл/кг/хв), а анаеробна витривалість зросла на 28%.

3. Витрачає мінімум часу

Навіть дуже зайнята людина може знайти трохи часу для розігріву і 4-хвилинної табати.

Як займатися

Щоб тренування були ефективними, потрібно дотримуватися кількох правил:

Розминайтеся. Перед табатой виконайте кілька кардіовправ із середньою інтенсивністю: jumping jacks, біг на місці, стрибки через скакалку.

Робіть усе по повній. Кожні 20 секунд тренування ви робите вправи на межі можливостей, і не важливо, який зараз інтервал — перший чи останній.

Дотримуйтесь часу інтервалів. Ставити таймер на телефоні незручно, оскільки постійно доведеться запускати його знову. Використовуйте безкоштовні спортивні таймери.

Сюжет тренування

Сюжет тренування

Нагадаємо, через це у вас ніяк не виходить схуднути і зберегти досягнутий результат. Ми розповімо про найбільш поширені помилки на шляху до досконалого тіла.

Крім того, американська поп-діва Брітні Спірс справила справжній фурор, з'явившись на церемонії The Hollywood Beauty Awards 2018, яка пройшла в Лос-Анджелесі.

Дивіться сюжет про спорт

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", знахідка під шкільним спортзалом шокувала навіть бувалих археологів.