Згідно з традицією 15 квітня 2018 року всі православні християни відзначають провідну неділю, або радник, коли на цвинтарі поминають померлих родичів. Цей день припадає на першу неділю після Великодня.

Так, якщо вірити українським звичаям, у цей день на могили родичів приносять їжу, зазвичай паски. За словами священика Олеся Августа Чумакова, така традиція не має нічого спільного з язичницькими звичаями.

"Ми не несемо на кладовищі освячений великодній хліб і освячену їжу – тому що досить днів минуло і вона може бути неїстівною. Ми несемо на кладовищі кілька пасок, які залишилися неосвященные і які не съелись в декаду Великодня. Чому? Тому що це милостиня бідним в пам'ять про наших померлих. Бездомні люди жили в кладовищенських склепах – згадайте повість Короленка "Діти підземелля". Так само ще на моїй пам'яті, і сьогодні так само, безліч уличников радісно гасають між могилами на кладовищі в день Радониці і збирають паски. Просто після радянізації та голодомору люди забули, що, якщо паска береш з могили, то зобов'язаний перед Богом помолитися за того, хто тут мешкає. Ну, треба пригадувати недолугим убогим: помоліться, будь ласка, за тих, хто тут похований", – зазначив священик.

Крім того, беруть їжу на кладовище для того, щоб підкріпитися самим. Адже іноді людина проводила на могилах родичів цілий день. При цьому священик зазначає, що алкоголь ніколи не брали з собою на цвинтар.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Залишилось два дні: українців попереджають востаннє Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору ТЦК дав чоловікам 60 днів: повідомити обов'язково
Показати ще

"Алкоголь на цвинтарних зустрічах з'явився саме в радянський час і є однозначною ознакою комунізму і зневага Воскресінням Христовим", – підкреслив отець Олесь Август Чумаков.

Як відомо, проводи, також Гробки, Діди, Червона гірка, Могили, Поминальні дні, Поминки, Провідне неділю, Проводки, Радовниця, Радуниця - другий тиждень після Великодня, який в українській традиції є поминальним за померлими родичами.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про історію і прикмети поминальних днів у 2018 році.