У вівторок, 17 квітня, Православна церква відзначає свято Радониця, що в Україні також називають Проводи, Гробки, Могилки, Діди, Батьківський день.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРадониця наголошується на 9-й день після Великодня і завжди припадає на вівторок. Оскільки в 2018 році православні християни зустріли Воскресіння Христове 8 квітня, день поминання вселенського» припадає на 17 квітня.
У день Радониці християни символічно розділяють пасхальну радість про воскресіння Спасителя з членами Церкви, що вже залишили цей світ. За свідченням святителя Іоанна Златоуста, це свято відзначалося на християнських кладовищах вже в давнину.
Етимологічно слово «радониця» сходить до слів «рід» і «радість», причому, особливе місце Радониці в річному колі церковних свят — відразу після Світлого пасхального тижня — як би зобов'язує християн не сумувати і не нарікати з приводу смерті близьких, а, навпаки, радіти їх народженню в інше життя — життя вічне. Перемога над смертю, здобута смертю і воскресінням Христа, витісняє печаль про тимчасову розлуку з рідними.
Саме на Радоницю існує звичай святкування Пасхи на могилах покійних, куди приносять фарбовані яйця та інші пасхальні страви, де звершується поминальна трапеза і частина приготовленого віддається убогій братії на помин душі. Таке спілкування з покійними, виражене через прості побутові дії, відображає віру в те, що вони і після смерті не перестають бути членами Церкви Того Бога, Який «не є Бог мертвих, але живих» (Євангеліє від Матвія, 22:32).
Поширився ж в даний час звичай відвідувати кладовища в самий день Великодня суперечить найдавнішим встановленням Церкви: аж до дев'ятого дня після Великодня поминання покійних ніколи не здійснюється. Якщо людина помирає на Великдень, то його ховають по особливому великоднього чину. Великдень — час особливої і виняткової радості, свято перемоги над смертю і над всякою скорботою і печаллю.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що після затяжної зими і десятків стихійних витівок весняне тепло українці сприймали як манну небесну, але погода вирішила, що занадто розслаблятися не потрібно.