У неділю, 24 червня, католицька церква відзначає урочисте свято — Різдво Іоанна Предтечі, яке встановлено в спогад подій, пов'язаних з народженням Іоанна Хрестителя, які описані в Євангелії від Луки (Лк.1:24-25, 57-68, 76, 80).

За вченням іудаїзму перед приходом Месії повинен явитись його попередник — предтеча, яким у відповідності з пророцтвом Малахії (Мал. 4:5) вважається пророк Ілія.

Житіє Іоанна Предтечі

В християнстві вчення про провозвістника Месію — Ісуса Христа — пов'язане з образом пророка Іоанна Хрестителя, який відновив і продовжив служіння Ілії. Як оповідає Євангеліє, сам Ісус назвав Іоанна «Іллею, який має прийти» (Мф. 11:14).

Коли Іоанну виповнилось тридцять років, він почав проповідувати в Іудейській пустелі, а потім в околицях ріки Іордан. Він суворо викривав пороки суспільства і закликав до покаяння, сповіщаючи про швидке пришестя Месії.

Його зовнішній вигляд також відповідав описам вигляду Іллі: він носив одяг із верблюжого волосся, підперезану шкіряним поясом, а їжею йому служила сарана і дикий мед (Мк. 1:10-16).

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Проповідь Іоанна була настільки сильною, що невдовзі навколо нього стали збиратися учні, які заснували громаду його послідовників — кумранітів. Зовнішнім знаком покаяння і духовного оновлення Іоанн обрав хрещення — обмивання у воді і занурення у неї (звідси й ім'я — Хреститель).

Прийняти хрещення прийшов і Ісус, про гідність якого як Месії говорив у своїй проповіді Іоанн (Мф. 3: 14-15). Тим самим Іоанн Хреститель проклав шлях служінню і вченню Ісуса Христа.

Традиція прославляти Іоанна Хрестителя в дні його народження і мученицької кончини склалася ще в перших християнських общинах. З 3 століття свято Різдва Іоанна Предтечі вже широко відзначалося як східними, так і західними християнами — його називали «світлим торжеством» і «денницею Сонця правди». На початку 4 століття свято було введено у християнський календар.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що на 23 червня припадає день, в який православна церква вшановує священномученика Тимофія, який служив у 4 столітті єпископом у місті Пруссе, область Віфанія.