Всі люди, які дотримуються традицій на Різдво, знають, що кутя – це особливе блюдо, з яким пов'язано величезна кількість цікавих повір'їв. Ми вирішили розповісти вам трохи більше про цю страву, щоб ви знали, що символізує кутя і якою вона буває.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкі види куті є
Кутя ділиться на три види в залежності від свята:
Багата кутя - пісна кутя з різними компонентами, яку готують на Святвечір, або Різдво.
Щедра кутя - перед Новим роком, скоромна страва з додаванням вершкового масла, вершків або молока.
І Голодна Кутя - на Водохрестя, блюдо, яке в основному складається з зернової основи і підсолоджувача.
Але в будь-якому випадку, незалежно від свята, обов'язковими компонентами куті вважаються зерно, мак та мед. І кожен з них відповідає певним символам.
Що символізує різдвяна кутя
Кутя – це безсумнівно головне блюдо не тільки при народженні, але і при поминках. У давні часи вважали, що поява на світ малюка, відкриває межу між живими і світом померлих, тому у Святвечір, за звичаєм, не тільки раділи появі Христа, але й згадували про померлих предків.
Саме тому всі інгредієнти куті символізували щось:
Зерно в куті символізує плідне життя, воскресіння, вічне життя та кругообіг життя. Тобто безсмертя, або переродження душі.
Макове молоко і мед в куті – це символ достатку і родючості на землі, і життя в раю. Якщо брати окремо мед, то він вважається символом солодощі і земних насолод.
А якщо говорити окремо про різдвяну кутю, то вважається, що чим ситніше вона, тим краще. Якщо вона буде багатою і смачною, отже, наступний рік буде вдалим, з прекрасним урожаєм і достатком сім'ї. Крім того, за старовинною традицією господар підкидав залишки куті з ложки вгору, і скільки з крупинок прилипало до стелі, стільки й чекали снопів хліба в новому році.
Дивіться: Готуємо справжню кутю
Тепер ви знаєте, що символізує кутя і якою вона буває.