Вся справа в групі нервових клітин у мозку, що відповідають за агресію по відношенню до "конкурентів".

Журнал Nature Neuroscience опублікував дослідження нейрофізіологів, які виявили в мозку чоловіків і гризунів спеціальні нервові клітини, при активації яких навіть самий останній боягуз може перетворитися в відчайдушного сміливця.

— Агресивна поведінка і пов'язане з ним насильство — одна з головних причин того, чому багато людей отримують важкі фізичні або психологічні травми сьогодні. Вони дорого обходяться суспільству та економіці. Наше дослідження розкриває фундаментальну біологічну природу і коріння цих поведінкових реакцій, — розповів Крістіан Бробергер з Каролінського університету в Стокгольмі.

У ході спостереження за мишами вчені помітили, що результат конфліктних ситуацій залежав від активності невеликої ділянки нервової тканини в гіпоталамусі, який управляє виробленням гормонів і, зокрема, статевим потягом. Чим більше активність, тим більш агресивна поведінка демонстрували гризуни, і навпаки.

Тоді дослідники вирішили примусово регулювати активність цієї області. В результаті гризуни, які демонстрували більш боягузлива поведінка, при збільшенні активності ділянки стали вести себе більш агресивно. З початку альфа-самцовыми мишами відбувався зворотний процес.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Наголошується, що нова модель поведінки зберігалася ще протягом декількох днів, що пояснює, чому люди деякий час не можуть заспокоїтися після бійки або конфліктів.

"Знай.uа" нагадує, що американські журналісти дали прогноз розвитку технологій на найближче майбутнє.

У статті видання Wired наводиться сім влучень у сферах медицини, торгівлі, інтернету і робототехніки.
Перший розділ стосується статті хакерських атак. На думку авторів, від дій зловмисників будуть страждати об'єкти інфраструктури, наприклад, великі заводи, а також підприємці і прості громадяни.