Січня – це місяць свят. Одним з них є старий Новий рік. До речі, цікаво, що це свято з'явилося через різницю в юліанському і григоріанському календарі. Саме тому ми відзначаємо старий Новий рік через 14 днів після звичайного. Але сьогодні ми б хотіли розповісти вам про традиції цього свята. Адже, напевно, кожен знає, що у старий Новий рік прийнято щедрувати. Але виявляється, що і тут є свої правила, які потрібно обов'язково виконувати. І ми вирішили розповісти вам, як правильно щедрувати у старий Новий рік.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк правильно щедрувати у старий Новий рік
За різними повір'ями, вважається, що всі ваші побажання господаря у щедрівках обов'язково здійсняться в новому році. Тому потрібно бути вкрай обережними у своїх піснях. До того ж вважається також, що в щедрий вечір вода у криницях перетворюється на вино, і можна побачити вогні, які вкажуть на місця, де заховані скарби. Але існують і інші правила щедрування в старий Новий рік:
Щедрувати можна тільки 13 січня після того, як зайде сонце і стане темно.
Щедрують тільки дівчата (як діти, підлітки, так і заміжні жінки). Хлопці посівають (засівають) вранці старий Новий рік.
Раніше вірили в те, що якщо у двір не прийдуть щедрувати, то там цілий рік буде нещастя. Тому люди обов'язково приходили в гості до родичів, друзів і просто знайомих.
Без дозволу щудрувати не можна. Тому перед тим, як зайти у двір і заспівати, треба запитати у господаря, чи він не проти.
Будь-яка щедрівка повинна закінчуватися побажаннями здоров'я, добробуту і благополуччя для господарів будинку. Все це можна побажати своїми словами, не обов'язково у віршах.
Ну і за це всі, хто щедрував одержували від господарів гостинці, або ж невеликі гроші.
Дивіться: Як правильно щедрувати. Самий правильний Щедрик
Тепер ви знаєте, як правильно щедрувати у старий Новий рік і точно не порушите ніяких правил.