Січня – це місяць свят. Одним з них є старий Новий рік. До речі, цікаво, що це свято з'явилося через різницю в юліанському і григоріанському календарі. Саме тому ми відзначаємо старий Новий рік через 14 днів після звичайного. Але сьогодні ми б хотіли розповісти вам про традиції цього свята. Адже, напевно, кожен знає, що у старий Новий рік прийнято щедрувати. Але виявляється, що і тут є свої правила, які потрібно обов'язково виконувати. І ми вирішили розповісти вам, як правильно щедрувати у старий Новий рік.

Як правильно щедрувати у старий Новий рік

За різними повір'ями, вважається, що всі ваші побажання господаря у щедрівках обов'язково здійсняться в новому році. Тому потрібно бути вкрай обережними у своїх піснях. До того ж вважається також, що в щедрий вечір вода у криницях перетворюється на вино, і можна побачити вогні, які вкажуть на місця, де заховані скарби. Але існують і інші правила щедрування в старий Новий рік:

Щедрувати можна тільки 13 січня після того, як зайде сонце і стане темно.
Щедрують тільки дівчата (як діти, підлітки, так і заміжні жінки). Хлопці посівають (засівають) вранці старий Новий рік.
Раніше вірили в те, що якщо у двір не прийдуть щедрувати, то там цілий рік буде нещастя. Тому люди обов'язково приходили в гості до родичів, друзів і просто знайомих.
Без дозволу щудрувати не можна. Тому перед тим, як зайти у двір і заспівати, треба запитати у господаря, чи він не проти.
Будь-яка щедрівка повинна закінчуватися побажаннями здоров'я, добробуту і благополуччя для господарів будинку. Все це можна побажати своїми словами, не обов'язково у віршах.

Ну і за це всі, хто щедрував одержували від господарів гостинці, або ж невеликі гроші.

Популярні новини зараз

Найкрасивіша спортсменка Дар'я Білодід вся в кислотному прогулялася в порожньому лісі: "для душі"

850 тисяч гривень за підроблений сертифікат: глава МОЗ Віктор Ляшко озвучив нові штрафи

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Студентка з Шевченка розповіла, як викладач довела її до відчаю: "Плач, с*ка"

Показати ще

Дивіться: Як правильно щедрувати. Самий правильний Щедрик

Тепер ви знаєте, як правильно щедрувати у старий Новий рік і точно не порушите ніяких правил.