Старий Новий рік – це традиційне свято для України, але для решти світу воно є загадкою. Адже відзначають це свято тільки у нас. Вся справа в різниці григоріанського і юліанського календарів, яка становить 14 днів. Ми вирішили розповісти вам трохи більше про це свято, щоб ви знали традиції та прикмети старого Нового року.

Старий Новий рік 2018: традиції свята

Раніше Старий Новий рік був головним святом на Русі. Хоча багато його традиції суперечили правилам церкви і релігії, люди все одно дуже багато раділи, гуляли і переодягалися.

Цікаво, що у старий Новий рік, як і на Різдво, було прийнято готувати кутю. От тільки тепер в неї можна було додавати м'ясо та масло, адже поста 14 січня вже немає.

Не варто забувати, що старий Новий рік відзначається у Василів день, який є дуже важливим народним святом. А сам святий Василь вважався покровителем свиней, тому в цей день зазвичай готували порося. Це одна із найголовніших страв на свято. Не обов'язково порося має бути саме запеченим, головне, щоб це була свинина. А що саме це буде - на розсуд господині.

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Крім цього, на старий Новий рік так само прийнято посівати. Зазвичай цим займалися тільки хлопці, а дівчата в цей час ворожили. До речі, була цікава прикмета, яка свідчила, що першим гостем у домі повинен бути саме хлопець, тоді весь рік пройде вдало.

Старий Новий рік 2018: прикмети свята

Вважається, що 13 та 14 січня не можна говорити слово "тринадцять" інакше цілий рік вас супроводжуватимуть невдачі.
Так само старий Новий рік можна рахувати копійки, інакше потім будете гірко плакати.
Якщо 14 січня народилася дитина, то вона точно стане багатою.
Так само, у старий Новий рік було прийнято годувати тварин спеціальним печивом, щоб уберегти їх від хвороб.
Також прикмети кажуть, що якщо 14 січня винести сміття, то й щастя з хати винесеш.

Дивіться: Прикмети і ворожіння на Старий Новий рік.

Тепер ви знаєте головні традиції і прикмети старого Нового року і можливо, це допоможе вам.