В Україні в ніч з 13 на 14 січня, як зазвичай, відзначають старий Новий рік. При цьому мало хто з нас замислиться, звідки з'явився свято, адже старий Новий рік відзначають далеко не у всьому світі. Тому ми вирішили розповісти вам, звідки з'явилося свято і як старий Новий рік відзначають в Україні.

Старий Новий рік 2018: історія свята

З'явилося це свято через відмынності між юліанським і григоріанським календарями. Коли весь світ перейшов на новий стиль літочислення, ми нічого не змінили, і таким чином з'явилася різниця в 13 днів. Примітно, що різниця між юліанським і григоріанським календарями збільшується кожне сторіччя, коли число сотень на рік від Різдва Христова не є кратним чотирьом, на один день. Тому з 1 березня 2100 року ця різниця складе 14 днів. А з 2101 року Різдво і Старий Новий рік будуть відзначатися на день пізніше.

Старий Новий рік 2018: традиції свята

3 січня в нашій країні традиційно відзначали день Маланки, а 14 був днем святого Василя. Обидва свята відзначають народними гуляннями з переодяганнями хлопців в Маланку, а також ворожіннями молоді про своє майбутньє.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Крім цього, як на Різдво, на старий Новий рік люди готують кутю, але вже в неї можна додати м'ясо, або ж масло. Так як Різдвяний піст вже закінчився, в старий Новий рік на столах дуже багато м'ясних і жирних страв.

Так само, традиції у старий Новий рік свідчать, що за столом повинна бути вся родина і кожен повинен попросити вибачення, якщо він думає, що міг образити своїх близьких. Після вечері молодь відправлялася щедрувати - виконуючи обрядові пісні-щедрівки, бажати багатства, щастя, здоров'я всім сусідам, односельчанам.

Так само, було цікаво, що в цей день хлопці зазвичай ходили свататися. Але, до речі, старий Новий рік – єдиний день, коли можна було ходити сватати повторно, якщо ви вже отримали відмову.

Дивіться: Українські традиції. Щедрувати на Старий Новий рік.

Тепер ви знаєте, як в Україні святкують старий Новий рік і як з'явився цей свято.