Зі свята Світлого Воскресіння Христового почався Світлий тиждень, що триватиме в цьому році до Червоної гірки – 15 квітня. Великодній тиждень вважається найбільш радісним у році для християн і має особливе значення. Ознайомтеся з інформацією про заборони Світлого вівторок Світлої седмиці.

Так, згідно з народним звичаєм, у вівторок, який називають Світлий вівторок, жінки вже починають ходити в гості, а їх чоловіки в цей день не відвідують рідних. Але ці традиції відходять і їх практично не дотримуються. Все частіше в гості приходять сім`ями.

Чого не можна робити на свято

У храмах залишаються відкритими Царські врата з початку пасхальної заутрені до початку вечірнього богослужіння у Світлу Суботу. Стоять в храмі можуть бачити все, що відбувається у вівтарі в будь-який момент служби. Відкриті Царські Врата — це образ Гробу Господнього, від якого ангел відвалив камінь.

На Великодньому тижні скасовуються земні поклони. Свята седмиця - тиждень, у якої немає пісних днів. Традиційні одноденні пости в середу і п'ятницю скасовуються.

Популярні новини зараз
Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Звичайне домашнє молитовне правило замінюється годинами Великодня — кількома короткими і радісними богослужебними текстами, що прославляють Воскресіння Христове.

Не дивлячись на те, що Великий піст вже закінчено, на Світлій Седмиці не відбувається вінчання. Пояснюється це тим, що у великодні дні у всіх християн є одна величезна спільна радість — Воскресіння Христове.

Всю Світлу Седмицю близько відкритих Царських врат стоїть особливий хліб — артос.

На Великдень не можна скупитися, потрібно бути щедрими і ділитися їжею з потребуючими людьми. Щедрість повинна виходити від серця, здійснювати благодійність треба з посмішкою на обличчі і в душі не шкодувати зайву копійку або шматок хліба для бідних людей.

Також не можна сумувати і сваритися з оточуючими людьми протягом Світлої седмиці, найбільш радісною тижня для християн.

Незважаючи на закінчення Великого посту, священики не рекомендують вживати багато алкоголю на Великдень і в Світлу седмицю в цілому. Єдине, що дозволено пити – вино, а від горілки та інших алкогольних напоїв варто утриматися.

Найосновніша заборона стосується роботи. Працювати на Великдень забороняється. Винятком є випадки, коли робочий час у людини встановлено за графіком. Заборона поширюється в основному на роботу по будинку і у дворі.

Оскільки церква забороняє у Світлий тиждень проводити панахиди, на Великдень не можна і їздити на кладовищі. Пояснюється заборону тим, що скорбота про покійних не може бути сумісна з радістю від воскресіння з мертвих Ісуса Христа.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що українцям доведеться забути про найбільш доступні раніше зарубіжні курорти, такі як Туреччина і Єгипет.