Святки, чи Святі дні традиційно починаються відразу після Різдва, тобто 7 січня. І тривали вони аж до Водохреща 19 січня. Потрібно відзначити, що Святки – це період ворожінь, різний гулянь і подібного. І тому ми вирішили розповісти вам трохи більше про це свято.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСвятки 2018: історія
Вважається, що Святки з'явилися приблизно в 9 столітті. Тоді про них говорили як про двотижневих гуляннях після Різдва. Як ми вже сказали, починаються Святки після Різдва і будуть тривати до Хрещення (з 7 по 19 січня). Традиційно в цей період вихваляють бога і радіють його народженню і хрещенню.
Коли Святки починаються і закінчуються
Дата цього свята, яке триває два тижні, не змінюється вже довгий час. Святки в 2018 році, як і завжди, почнуться відразу після Різдва і триватимуть аж до Водохреща. Потрібно відзначити, що весь цей період був присвячений скоріше не прославлянню бога, а різним гулянням. Молодь в цей час не тільки колядувала, але і вбиралася в нечисть і лякала односельців. Потрібно відзначити, що офіційна церква ставиться до цього не дуже добре, але подібні традиції Святок все ще залишилися. До речі, це стосується і ворожінь. Вважається, що Святки – це чудовий період, щоб дізнатися майбутнє, судженого і подібні речі. Але ось в церкві до цього ставляться, як до язичницьких традицій, тому намагаються викорінити. Ось тільки нічого не вдається.
Святки 2018: як діляться
До речі, вважається, що Святки діляться на "Святі вечори" – це з 7 по 13 січня, і на "страшні вечори" – з 14 по 19 січня.
«Святі вечори» отримали свою назву завдяки забороні працювати протягом святок. В цю веселу тиждень влаштовувалися колядування, ігри з рядженими і гуляння.
А ось а ось в «страшні вечори» люди намагалися взагалі не виходити з дому. Справа в тому, що за уявленнями російського народу, в дні, коли починає додаватися тепло і світло, нечиста сила особливо злиться і творить капості.
Дивіться: чи Можна гадати на Святки
Тепер ви знаєте все про Святки і точно нічого не пропустите.