12 серпня православна церква вшановує пам'ять святих апостолів від сімдесяти Силуана та Силу (Силосу), а також святого Іоанна Воїна.

Силуан і Сила: історія життя святих

Після Собору апостолів у 51 році в Єрусалимі Павла і Варнаву відправили в Антіохію для роз'яснення соборного послання. Тоді з ними був і Сила, який допомагав Павлу у всіх справах. В Коринті Силу висвятили в єпископи. За своє недовге життя цей святий здійснив багато чудес.

Силуан теж був учнем апостола Павла. Після багатьох років мандрів він став єпископом Солунським.

Святий Іоанн Воїн жив у часи римського імператора Юліана Відступника, служив у його війську і був змушений брати участь в гоніння на християн. Однак, Іван був християнином, так що він завжди попереджав своїх одновірців про облави й сприяв їх втечі з в'язниць. Крім того, святий був милосердний до всіх людей.

Силуан і Сила: традиції і обряди християн

Наші предки в цей день приділяли особливу увагу житу. Так у народі говорили: «На Силу і Силуана жито буває п'яне»; «Посієш жито на Силу — народиться сильно»; «Сила хліб солить».

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

При цьому слов'яни вірили, що святий Сила додасть тваринам, рослинам і людям небувалої сили, так як потрібно багато сили, щоб і дозріле жито встигнути зібрати і засіяти озимину. Традиційно в цей день святий Сила вкладає в трави і коріння, особливо в лопух, магічні цілющі властивості.

Крім того, на Русі святому апостолу Силу приписували істинно богатирську міць, ототожнюючи його зі слов'янським язичницьким богом Сильнобогом, який протегував могутній силі, спритності і витривалості.

За народним повір'ями, у цей день відьми напиваються молока і вмирають. Нечистій силі приписували здатність доїти корів до смерті.

Зате якщо після трапези відьма засне, її неможливо розбудити — тоді віруючі селяни припікали їй п'яти соломою, щоб вся її сила пішла в землю. Знаючі люди говорили, що після такого обряду відьма вже ніколи не доторкнеться до корів.

У той же час у святого Іоанна Воїна просили заступництва і втіхи всі скривджені і знедолені, а на Русі було прийнято молитися цьому святому і про повернення краденого.