5 серпня відзначається народне свято Трохим Безсонник. Також за церковним календарем це дата пам'яті святого Трофима і ще 14-ти мучеників, які стали жертвами переслідувань християн в кінці III – початку IV століть.

Трохим Безсонник: історія свята

Коли чоловікам римський правитель Діоклетіан запропонував на суді відректися від християнства і провести жертвопринесення язичницьким ідолам, вони категорично відмовилися. Після довгих і болісних катувань, які не змогли змінити їх рішення, нещасним перебили гомілки і кинули у вогонь. Однак святі мученики вийшли з полум'я самостійно і без найменших ушкоджень. Втративши всяку надію зламати волю християн, язичники мечем відрубали їм голови.

Трохим Безсонник: традиції християн

У народі Трохима прозвали Безсонником тому, що в розпалі була пора робочих жнив. «Довго спати — добра не бачити», — говорили люди. Також серед народу ходили і інші приказки на ту ж тему: «В жнива одна турбота — не стояла б робота»; «Жати — не дрімати»; «Хорошому господарю день малий»; «Йде робота — спати хочеться».

Традиційно в цей день наші предки збирали стиглу калину та малину, а саме свято називається також Калинники-Малинники. «З малиннику плоди не великі, та солодкі ягоди. А з калинника плодів набереш, так ягід до рота не візьмеш», - вірили селяни.

Відзначається, що калину слов'яни особливо любили, адже вона є добрим медоносом, а по-друге, звичайно, у неї унікальні цілющі властивості. У народній медицині настої з кори калини застосовували при нервових захворюваннях, судомах, а також як кровоспинний засіб.

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф
Показати ще

Крім того, ягоди використовували при шлункових захворюваннях, авітамінозі; це гарний загальнозміцнюючий і сечогінний засіб. Настоєм квітів ще лікували шкірні захворювання. Більш того, сік цієї ягоди володіє желируючими властивостями; господині цим користувалися і додавали калину в яблучне повидло або пюре, варили з нього мармелад і пастилу.

Але більше всього на Київській Русі любили малину. І це не дивно, тому що вона смачна, солодка і дуже корисна, адже містить у собі безліч корисних речовин. Про хімічний склад ягід слов'яни, звичайно, не знали, але активно використовували її як потогінний і антисептичний засіб при застудах. Малину наші предки використовували в різному вигляді: свіжу, варення, джемах, в компотах. Ще з цієї ягоди виходить смачне вино.

Нагадаємо, що 4-го серпня церква вшановує пам'ять Марії Магдалини.

Як повідомляв портал Знай.uа, Міжнародний день пива – щорічне неофіційне свято любителів і виробників цього напою, яке святкується у першу п'ятницю серпня.

Також портал Знай.uа писав, що 4 серпня в Україні святкують День поліції.