В УПЦ Московського патріархату вибухнули істеричними заявами у відповідь на слова глави Київського патріархату Філарета про перехід основних святинь МП під відання об'єднаної церкви після отримання Томосу.

Про це повідомляють ЗМІ.

Архієрей УПЦ МП церкви Феодосій заявив, що після визнання Єдиної помісної православної церкви всі будівлі, які зараз займає Московський патріархат, перейдуть в її власність.

Феодосій не придумав нічого кращого, ніж назвати це рейдерством, яке готують якісь незрозумілі радикальні угруповання. Більше того він додав, що предстоятель УПЦ КП готує справжнє релігійне протистояння, говорячи про прехід Києво-Печерської лаври.

"Ми знаємо, що різні радикальні групи знаходяться на низькому старті, щоб зайнятися рейдерством. За великим рахунком, Філарет озвучує перспективи релігійного протистояння, яке може настати в Україні, якщо радикальні сили і політики отримають відмашку на такий сценарій", – заявив він.

При цьому архієрей УПЦ МП істерично пригрозив серйозним громадянським протистоянням. Він також зазначив, що політики роблять неправильно сліпо бажаючи утворення на території України об'єднаної церкви.

Популярні новини зараз

Олена Зеленська після дня народження президента опинилася за тисячі кілометрів від України: "Сміливо..."

В Україні зареєстровано перший випадок давно забутого, але небезпечного захворювання

Вікторія Булітко пішла з "Дизель шоу" і перетворилася на просту пенсіонерку у хустині: "Десять років тому..."

Засмагла Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" влаштувала конкуренцію довгим ногам Полякової: "Гаряча штучка"

Показати ще

"Будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що це призведе до глобального протистояння на релігійному ґрунті і до громадянського протистояння. Страшно припустити, до чого це призведе. Про це постійно попереджають віруючі люди, політики, громадські діячі, але до нашого голосу не дослухаються”, – заявив Феодосій.

Крім того він додав, що МП у жодному разі не віддасть "свої" святині у жодному разі до відання української автокефальної церкви.

"Природно, віруючі люди свої святині нікому не віддадуть і будуть їх захищати. Все може вилитися в громадянське протистояння. Навіщо це потрібно Філарету і політикам, які його підтримують, я не можу зрозуміти. Це принесе колосальну шкоду Україні, нашому суспільству і невідомо, чим закінчиться", – додав архієрей УПЦ МП.

Разом з тим варто зазначити, що раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що утвердження української незалежності зміцнить Томос про надання автокефалії Українській православній церкві. Також, за словами президента, цей крок посилить права і свободи українців. Про це Петро Порошенко написав на своїй сторінці в Twitter.

"Томос про автокефалію УПЦ довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, що зміцнить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян. Особливо тих, які зараз перебувають поза спілкуванням з вселенським православ'ям", - заявив Порошенко.

За його словами, незважаючи на те, що проти самостійної української церкви розгорнута масштабна інформаційна кампанія, проте "час автокефалії настав".

Він також зазначив, що влада не буде втручатися в суто внутрішні церковні справи, але і не дозволить цього робити іншим країнам. Він також звинуватив православну церкву в РФ у повній підтримці режиму Кремля.

"Автокефалія – це питання нашої незалежності, нашої національної безпеки, питання світової геополітики. Армія захищає нашу землю. Мова захищає наше серце. Віра захищає нашу душу", - заявив Порошенко.

Повернення української церкви до Константинополя може присікти корені "руського міра"

Нагадаємо, патріарх Варфоломій поставив на місце нахабних московських попів.

Як повідомляв "Знай.ua", надто старанний піп шокував інтернет.

Також "Знай.ua" писав, що нарешті з'ясувалося, чого так бояться московські попи.