Активний опір Московського патріархату появи автокефальної Української Православної Церкви спровокують повну його ізоляцію від решти православного світу, подальший розпад і нарешті зникнення.

На думку аналітиків групи "Інформаційний опір", РПЦ зменшиться більш ніж удвічі, а слідом за Московським патріархатом її ряди неминуче покинуть православні церкви в Естонії, Молдові, а після - і в інших колишніх союзних республіках, зокрема там, де автокефалії чи іншої форми окремого існування від Москви ще немає.Молдавські парафії, найімовірніше, відійдуть до Румунської православної церкви, а решта перейдуть під руку Стамбула.

"Що стосується РПЦ МП, то від неї залишаться ріжки та ніжки - добре ще, якщо відсотків 10 від числа нинішніх парафій, але може не статися і цього. І ось тоді московським попам пригадають все сумнівні моменти в їх, пропахлих нафтою, горілкою і спецопераціями біографіях. А в останньому недогризку почнуться розколи і боротьба за залишки ресурсної бази", - йдеться в матеріалі.

Популярні новини зараз
Зірка серіалу "Свати" Анна Кошмал змінила місце роботи: "Збулась моя невеличка мрія" Володимир Зеленський поставив крапку в скандалі з Польщею, Федишин і компанією на Євробаченні: "12 сьогодні і назавжди" "Мені це подобається": Том Круз доглядає за Кейт Мідллтон, поки принц Вільям "клацає" на прем'єрі Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх"
Показати ще

Експерти так само не виключають, що на цьому сталінський проект РПЦ закінчиться, а на його місці з'явиться зовсім інша структура, з оновленим, а то й повністю зміненим складом вищих ієрархів."Їх хіротонії (посвята людини, яка наділяє його Святими Дарами і правом здійснювати таїнства і обряди ред.) зможе здійснювати Константинопольський патріарх, а, значить, нинішня верхівка "РПЦ ФСБ" буде взагалі нікому не потрібна", - підсумували експерти.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що глава УПЦ МП розповів, хто такі "люди другого сорту". Він також заявив, що духовенство молиться за Росію і російський народ, тому що "Христос в Гефсиманському саду молився про те, щоб бути єдиними".

Ми також писали про те, що українські священики розповіли про ризики, які можуть з'явитися під час кампанії на підтримку автокефалії УПЦ. З іншого боку, іншої можливості знайти канонічну самостійність просто не існує.