Ініціатива президента України Петра Порошенка створити Єдину помісну церкву, 19 квітня підтримана Верховною Радою, приголомшила усіх українців.

Журнал "Новое время" запитав у співвітчизників, що вони думають про ідею надання автокефалії Українській православній церкві.

Всеволод Кожем'яко, генеральний директор групи Агротрейд

"Це важливо для України і розвитку її як самостійної держави. Тому що ми знаємо: на сьогоднішній день Московський патріархат в Україні є своєрідною п'ятою колоною та інструментом, за допомогою якого якраз і підривається незалежність країни.

Я, звісно, до церкви ходжу, але не спілкуюся зі священнослужителями Московського патріархату".

Популярні новини зараз
Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Алім Алієв, програмний директор Кримського дому

"Ну ви і завдання поставили мусульманину (посміхається).

Об'єднання всіх православних церков України - це, безумовно, важливий крок для традиційного суспільства, яке найчастіше намагаються роз'єднувати, і для країни в цілому - ще один індикатор її незалежності.

Але когнітивний дисонанс у мене викликає те, що цей процес очолила держава, яка, як ми пам'ятаємо, відокремлена від церкви. Тому, сподіваюся, вона візьме на себе роль медіатора, а не першої скрипки в цьому питанні".

Олександр Сидоренко (Фоззі), музикант, соліст гурту ТНМК

"Це дуже важливий і бажаний крок. Давно пора, тримаємо кулаки".

Тарас Прохасько, письменник

"Я - практикуючий християнин, греко-католик, для мене це питання є важливим. Не розумію тих, хто говорить: мовляв, знайшли, чим займатися, адже це третя чи п'ята проблема. Але ж православ'я в Україні - серйозний елемент суспільного життя.

Знову ж таки, об'єднання церков є ще й серйозним питанням ідентичності. Адже автокефалія української церкви надзвичайно важлива і в питанні, що стосується історичної правди. Тому що саме з Києва [у X столітті] поширилося православ'я, але з XV чи XVI століття українська церква, по суті, живе під тиском Московського патріархату і його риторики про неканонічність української помісної церкви.

Водночас ініційовану Петром Порошенко ідею об'єднання українських православних церков можна вважати своєрідним внутрішньополітичним піар-ходом. Адже очевидно, що такий крок має якісь додаткові мотивації. Крім тих, що усвідомили, що пора, або відчули, що цьому сприяє зовнішня кон'юнктура. Але навіть якщо так, потрібно скористатися таким збігом. У тому числі і політичною волею керівництва держави".

Юрій Володарський, журналіст, літературний критик

"За великим рахунком, це питання мене, як переконаного атеїста, цікавить мало. Віру я вважаю проявом людської слабкості, до релігійних обрядів ставлюся вкрай скептично, клерикалізм для мене абсолютно неприйнятний.

Оскільки будь-яке зміцнення позицій церкви в суспільстві я вважаю злом, можливе об'єднання кількох церков в одного монстра ентузіазму у мене не викликає".

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", священний Синод під головуванням Вселенського Патріарха Варфоломія розглянув питання про автокефалію для України.