Ініціатива президента України Петра Порошенка створити Єдину помісну церкву, 19 квітня підтримана Верховною Радою, приголомшила усіх українців.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЖурнал "Новое время" запитав у співвітчизників, що вони думають про ідею надання автокефалії Українській православній церкві.
Всеволод Кожем'яко, генеральний директор групи Агротрейд
"Це важливо для України і розвитку її як самостійної держави. Тому що ми знаємо: на сьогоднішній день Московський патріархат в Україні є своєрідною п'ятою колоною та інструментом, за допомогою якого якраз і підривається незалежність країни.
Я, звісно, до церкви ходжу, але не спілкуюся зі священнослужителями Московського патріархату".
Популярні новини заразПенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всімПоказати ще
Алім Алієв, програмний директор Кримського дому
"Ну ви і завдання поставили мусульманину (посміхається).
Об'єднання всіх православних церков України - це, безумовно, важливий крок для традиційного суспільства, яке найчастіше намагаються роз'єднувати, і для країни в цілому - ще один індикатор її незалежності.
Але когнітивний дисонанс у мене викликає те, що цей процес очолила держава, яка, як ми пам'ятаємо, відокремлена від церкви. Тому, сподіваюся, вона візьме на себе роль медіатора, а не першої скрипки в цьому питанні".
Олександр Сидоренко (Фоззі), музикант, соліст гурту ТНМК
"Це дуже важливий і бажаний крок. Давно пора, тримаємо кулаки".
Тарас Прохасько, письменник
"Я - практикуючий християнин, греко-католик, для мене це питання є важливим. Не розумію тих, хто говорить: мовляв, знайшли, чим займатися, адже це третя чи п'ята проблема. Але ж православ'я в Україні - серйозний елемент суспільного життя.
Знову ж таки, об'єднання церков є ще й серйозним питанням ідентичності. Адже автокефалія української церкви надзвичайно важлива і в питанні, що стосується історичної правди. Тому що саме з Києва [у X столітті] поширилося православ'я, але з XV чи XVI століття українська церква, по суті, живе під тиском Московського патріархату і його риторики про неканонічність української помісної церкви.
Водночас ініційовану Петром Порошенко ідею об'єднання українських православних церков можна вважати своєрідним внутрішньополітичним піар-ходом. Адже очевидно, що такий крок має якісь додаткові мотивації. Крім тих, що усвідомили, що пора, або відчули, що цьому сприяє зовнішня кон'юнктура. Але навіть якщо так, потрібно скористатися таким збігом. У тому числі і політичною волею керівництва держави".
Юрій Володарський, журналіст, літературний критик
"За великим рахунком, це питання мене, як переконаного атеїста, цікавить мало. Віру я вважаю проявом людської слабкості, до релігійних обрядів ставлюся вкрай скептично, клерикалізм для мене абсолютно неприйнятний.
Оскільки будь-яке зміцнення позицій церкви в суспільстві я вважаю злом, можливе об'єднання кількох церков в одного монстра ентузіазму у мене не викликає".
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", священний Синод під головуванням Вселенського Патріарха Варфоломія розглянув питання про автокефалію для України.