Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет закликав країни, які беруть участь в "мінському процесі", а також міжнародну спільноту негайно звернути увагу на те, як різко погіршилася ситуація на тимчасово окупованих територіях Донбасу, зокрема стосовно дотримання права на свободу совісті на території ОРДЛО, а точніше положення релігійних громад Української православної церкви Київського патріархату.

Про це йдеться у відкритому листі-зверненні Патріарха на сайті УПЦ КП.

"Протягом останнього часу в ОРДЛО було повідомлено про прийняття рішень, якими релігійні громади, які діють на цій території, мають "зареєструватися з місцевим законодавством". Також повідомлено, що релігійні організації, які не пройдуть процес "реєстрації", будуть позбавлені можливості здійснювати богослужіння і взагалі існувати в ОРДЛО", - йдеться в листі.Згідно з інформацією, священикам Київського Патріархату в ОРДЛО було повідомлено представником "влади", що протягом найближчого місяця релігійні громади потрібно зареєструвати згідно із законом республіки". У разі, якщо протягом цього часу "реєстрація" не відбудеться - релігійні громади втратять права на землю та майно, в тому числі храми, їх діяльність буде заборонено, а священики будуть "вислані з території республіки".

Популярні новини зараз

Сімейна пара 22 роки живе в каналізації - очевидці зайшли в житло і обімліли

Ломаченку, якому не допомогли руські попи, назвали умову для реваншу з Лопесом

Гола Кароль викликала гнів українок, ні трусів, ні совісті: "У вас син, не соромно?"

На Тернопільщині раптово помер янгол у білому халаті, Україна ридає: "Господь прийме його світлу душу"

Показати ще

"Звертаюся до Російської Федерації, яка де-факто контролює зазначені райони, а також до Московського Патріархату, який має в цих районах істотне представництво і вплив, зупинити провокаційні дії" влади де-факто "в ОРДЛО", - сказав священнослужитель.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що московські попи звернулися до парафіян з проханням відправляти листи Вселенського патріарха Варфоломія. У посланнях українці повинні вимагати у священнослужителя не надавати УПЦ Томос про автокефалію.