В Українській Православній Церкві Московського патріархату зробили нову заяву. Вони стверджують, що Вселенський Патріархат не зробить кроків за надання томосу єдиної української православної церкви.

Повідомлення про це з'явилося на сайті Української Православної Церкви Московського патріархату. Вони запевняють, що мова йде про порушення всеправославної єдності.

Саме повідомлення стало реакцією УПЦ МП на прес-реліз про завершення засідання Святого і Священного Синоду, який був опублікований 22 квітня на офіційному сайті Вселенського Патріархату.

"Оскільки Константинопольський Патріархат... у багатьох своїх офіційних текстах підкреслює, що позиціонує себе як Церкву, що несе "відповідальність за всеправославна єдність", то це означає, що Вселенський Патріархат не зробить кроків, які б завадили такому єдності", - пишеться в заяві.

Популярні новини зараз
Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки Українцям подарують безкоштовну розмитнення, але лише один раз і не всім: кому пощастило "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників
Показати ще

Константинопольський Патріархат дав зрозуміти, що розгляд питання має і буде проходити тільки в тісному спілкуванні з усіма іншими Помісними Православыми Церквами в мірі і погоджуватися з ними.

"Будь-яка нова можлива автокефальна Церква повинна бути прийнята в молитовного та євхаристійного спілкування усіма Помісними Православними Церквами (ППЦ). Є підстави вважати, що в найближчому майбутньому можуть початися візити представників Константинопольського Патріархату у ППЦ. Нагадаємо, що жодна з цих Церков не визнає УПЦ КП і УАПЦ канонічними Церквами і не співслужить з ними. А тому, якщо буде йти мова про українську автокефалію, то це питання не може бути розглянуто без участі Української Православної Церкви, як єдиної канонічної Церкви України", - пояснюється в коментарі церкви.

Представники УПЦ МП зазначили, що звернення за томосом для єдиної української церкви нібито не відображає реального думки і позиції мільйонів українських віруючих.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа" УПЦ МП вважає, що Президент і Верховна Рада не мала підстав звертатися до Вселенського партіарха Варфоломію з проханням надати автокефалію православної церкви в Україні. Про це йдеться у заяві відділу зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви (Московського патріархату), передає Укрінформ.