Глава України Петро Порошенко заявив, що попереджав про надання автокефалії Українській православній церкві ще чотири роки тому, ще до вступу на посаду президента. Цей процес почали ініціювати давно, а не в останні тижні, як багато хто вважає.

Про це він заявив в ефірі українського телеканалу.

"Якщо ставиться питання, чому ми саме зараз підійшли до цього процесу, хочу сказати, що це точно не так... Ключовим елементом моєї передвиборчої кампанії перед президентськими виборами і після них я сказав, що ставлю перед собою завдання зробити все, щоб в Україні була помісна автокефальна Українська Православна церква", - заявив глава держави.Порошенко підкреслив, що "займався цим всі 4 роки і парламент не вперше звернувся до його Святості патріарха Константинопольського Варфоломія".

Популярні новини зараз

16-річна Маша Полякова похвалилася шикарним подарунком від "шанувальників": "Дівчата, дивіться"

Скрябін увійде в історію в самому серці Києва: ноти вже на асфальті

Нещастя наздогнало дружину Віктора Павлика на останніх місяцях вагітності: "Ще гірше"

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Показати ще

"У попередніх ситуаціях ми не отримали жодної відповіді на звернення, ніколи", - зазначив президент.

Тільки одна політсила виступила проти "церковної" ініціативи

Крім того, він назвав п'ятою колоною фракцію "Опозиційний блок", яка відмовилася підтримати відповідне звернення Порошенка в парламенті 19 квітня.

"Настільки важливе звернення президента і парламенту, що об'єднує абсолютну більшість всіх політичних сил, і від влади і від опозиції. За фактом тільки одна політична сила виступила проти, опинившись такою собі п'ятою колоною", - підкреслив Порошенко.За його словами, "дуже вони сподівалися на те, що в парламенті в той день і під час голосування проллється кров і це побачить весь світ".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що у вівторок, 17 квітня, український президент Петро Порошенко анонсував створення єдиної української церкви. Він заявив, що всі єпископи УПЦ КП поставили свої підписи в зверненні до вселенського патріарха про надання томосу нової Української православної автокефальної церкви.