Керівництво Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ ПМ) звернувся до віруючих із проханням направляти листи Вселенському патріарху Варфоломію. Українці повинні висувати вимогу не надавати Томос про автокефалію Української православної церкві. Про це повідомляє "Укрінформ".

До єпархії УПЦ МП надійшли десятки тисяч бланків листа Вселенському патріарху, які треба заповнити за наданим зразком. Віруючим пропонується звернутися до патріарха з проханням "не узаконювати розкол" та висловити протест проти створення Єдиної помісної на основі "розкольницьких угруповань УПЦ КП та УАПЦ".

Тільки на одну єпархію прийшло 20 тисяч бланків, які повинні заповнити протягом вихідних. Фактично, таким чином керівництво УПЦ МП хоче зірвати надання Томосу.

Скріншот документа

Популярні новини зараз

Нахабний домушник "мітить" квартири киян: "Зло не дрімає"

Злодії обчистили квартиру киянки, поки вона була на кухні - "Ви нас топите!"

Комунальники Марцінківа знесли пів Франківська: це незаконно

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Показати ще

Скріншот документа

Разом із пропонованою формою віруючим видають пам'ятку, в якій їх переконують, що надання Томосу УПЦ КП і УАПЦ – є порушенням їх конституційних прав.

За даними джерел, священики, підкоряючись начальству, такі форми почали заповнювати у Запорізькій єпархії, проте відмовилися заповнювати в Кам'янець-Подільському.

Президент України Петро Порошенко 17 квітня заявив, що передав звернення до Вселенського патріарха з проханням надати Томос про автокефалію Української православної церкви. Він висловив надію, що на найближчому Синоді Константинополь прийме позитивне рішення і воно буде прийнято до 1030-річчя святкування Хрещення Русі-України, яке буде відзначатися в липні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській православній церкві Томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня прийняла постанову про підтримку звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про створення Єдиної помісної української православної церкви.

Дивіться сюжет про церкву

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Філарет розкрив українцям секретики Єдиної церкви.