В Константинополі ніколи не визнавали церковної влади Москви над Україною. Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій.

Як передає прес-служба Вселенського патріархату, Вселенський Патріарх Варфоломій, підкреслив, що Константинополь не дозволяв "передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі і при безумовному згадці Вселенського Патріарха".

"Константинополь ніколи не видавав дозволи передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі і при безумовному згадці Вселенського Патріарха. Це сказано в Томосі про автокефалію, що Матір-Церква дарувала Польської церкви: Наш Престол не визнав відділення Київської Митрополії та залежних від неї православних Церков Литви і Польщі і їх приєднання до Московської церкви, що було здійснено проти канонів і не були дотримані права Київського митрополита, який носив титул Екзарха Вселенського Престолу", - сказав він.

За словами Патріарха, Вселенський Престол бажає, щоб "розділене в Україні церковне тіло було відновлено".

Популярні новини зараз

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

"Ріст припинився , ноги і руки продовжували збільшуватися": історія 10-річної Ані, у якої на спині з'явився горб

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Показати ще

"Вселенський Патріарх Варфоломій сказав про свою незмінну турботу / інтересі в рішенні / лікуванні українського церковного питання і відновлення єдності розділеного церковного тіла в країні. Його Святість нагадав про те, що Константинопольська Церква завжди дбала і вирішувала багато складних церковних питань в інтересах народу Божого і збереження Всеправославного єдності, і сьогодні бореться для врегулювання церковних справ в Україні", - сказано в повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, що представники УПЦ Московського Патріархату днями заявили що українська автокефалія української православної церкви може викликати кровопролиття. До цього в ЗМІ повідомили, що Константинополь в даний момент веде переговори з Російською православною церквою про надання Києву автокефалії.

Прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці в Facebook висловив думку, що таким чином Варфоломій зробив офіційну заяву після візиту делегації Української православної церкви Московського патріархату і напередодні візиту делегації Константинопольського патріархату до Москви.

На думку Зорі, таким чином вселенський патріарх зазначив, що Константинополь не визнає факту канонічної передачі Київської митрополії Московському патріархату, більш того, вважає влада Московської патріархії отриманої неканонічним способом. Крім того, Варфоломій ще раз підтверджує свій намір вирішити українське церковне питання, підкреслив архієпископ УПЦ КП.

Вселенський Патріарх Варфоломій: «Нехай не забувається, що Константинополь ніколи не видавав дозволу передавати...

Posted by Євстратій Зоря on Sunday, 1 July 2018
Як повідомляв портал "Знай.uа", за інформацією всеукраїнського дослідження, стало відомо, що 31% українців висловилися за створення в країні автокефальної помісної православної церкви, 20% - проти.