У четвер, 28 червня, День Конституції збігся з іще одним важливим днем: в Україні набув чинності нашумілий закон "Про створення Вищого антикорупційного суду". Засідателі Верховної Ради прийняли документ 21 червня, а наступного дня його підписав спікер Андрій Парубій. У вівторок, 26 числа, свій підпис на документі поставив і глава України Петро Порошенко.

Як повідомляє портал Рoliteka, в парламентському виданні "Голос України" його опублікували 27 червня.Закон вступає в силу на наступний день після того, як його опублікували. Документ передбачає створення ВАКС в Києві. В уряді повинні профінансувати створення суду і його діяльність за рахунок коштів, які заклали в бюджет на 2018 рік.

Проект має на меті закону - виконання вимог Конституції України, Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" і Закону України "Про судоустрій і статус суддів" для започаткування діяльності Вищого антикорупційного суду.


Популярні новини зараз
Стосується всіх клієнтів: "Нафтогаз" попередив про важливе нововведення Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки
Показати ще

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про "Вищий антикорупційний суд". 11 числа його підписав Петро Порошенко. 14 червня закон вступив у силу.

Як зазначав міністр юстиції Павло Петренко, разом з тим парламенту також потрібно ухвалити "технічний" закон про створення Вищого антикорупційного суду - закон про констатацію створення суду, як вимагає Конституція.14 червня Порошенко подав до Вищої ради правосуддя проект закону "Про утворення Вищого антикорупційного суду". У понеділок, 18 червня, Вища рада правосуддя підтримала президентський законопроект про створення Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Дубинський заявив, створення антикорупційного суду в Україні лише на перший погляд є позитивним рішенням. Зокрема, він відзначив, що не поділяє надмірної радості українського суспільства від того, що в Україні імовірно почне діяти антикорупційний суд, який на його думку буде підконтрольний США.