Представники польського Сейму вирішили змінити оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який спровокував скандал у всій Європі на декілька місяців. Так, поляки скасували статтю, згідно з якою привласнення нацистських злочинів польському народу карається реальним тюремним терміном.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє портал Рoliteka, за зміни свій голос віддали 388 депутатів, 25 виявилися проти.
У середу, 27 червня, глава уряду Матеуш Моравецький вніс проект змін до закону: він передбачав скасування двох статей, внесених до закону в січні: вони припускали кримінальну відповідальність за привласнення польському народу злочинів Третього рейху, причому як для місцевого населення, так і для іноземців.
Сейм Польщі вніс проект до порядку денного і після довгих суперечок і дискусій все ж ухвалив в першому читанні, а після цього депутати відразу перейшли до другого читання.
Відзначимо, що в віддалених статтях йдеться тільки про "публічне приписування польському народу відповідальності за злочини Третього рейху". Що стосується "злочинів українських націоналістів", то вони залишаються в документі як і раніше. Відповідальність за них така сама.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Польща починає головування в Раді Безпеки ООН. Відомо, що в першу чергу країна буде боротися за повагу до міжнародного права і захист мирного населення в конфліктних регіонах.
За словами міністра закордонних справ, суспільство часто спостерігає порушення міжнародних законодавств.
Крім того, в Україні все більше грошей витрачають на продукти харчування, тоді як у Польщі продовольчі товари – чи не найдешевша ланка. Коштують вони приблизно вдвічі менше, ніж у нас.
Фахівці створили спеціальну таблицю домогосподарств, де порівняли, як дорого обходиться їжа і напої українцям і полякам. Знайшлися кілька позицій товарів, які на батьківщині купувати поки що вигідніше. Наприклад, за макаронні вироби, яйця, овочі і курятину ми платимо вдвічі менше, а ось за 1 кг свіжого м'яса - майже однаково.
Дивіться сюжет про конфлікт
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", у Німеччині зважилися стати на бік України.