Уряд Польщі представив свою позицію щодо історичних питань, які спровокували протиріччя між двома країнами. На сьогоднішній день глави держави очікують відповідних пропозицій від української сторони. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ, посилаючись на заяву віце-прем'єра Польщі, міністра культури і національної спадщини Петра Глинського.

"Що стосується польсько-українських переговорів, ми розмовляли з віце-прем'єр-міністром Розенко, ми представили нашу позицію та з нетерпінням чекаємо на відповідь української сторони", - сказав він.

Глинський нагадав, що в грудні минулого року президенти України і Польщі досягли певних домовленостей з історичних питань. Однак переговори необхідно продовжити, сказав він.

Також міністр культури Польщі повідомив, що має намір у червні приїхати у Харків, де відвідає могили поляків, убитих НКВС у 1940 р. При цьому він не зміг сказати, чи відбудуться якісь офіційні зустрічі з представниками влади України.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Президент України Петро Порошенко і президент Польщі Анджей Дуда зустрілися в Харкові 13 грудня 2017 р. За словами Порошенка, на зустрічі обговорювалася протидія російської гібридної агресії.

Нагадаємо, Польща починає головування в Раді Безпеки ООН. Відомо, що в першу чергу країна буде боротися за повагу до міжнародного права і захист мирного населення в конфліктних регіонах.

За словами міністра закордонних справ, суспільство часто спостерігає порушення міжнародних законодавств.

Крім того, в Україні все більше грошей витрачають на продукти харчування, тоді як у Польщі продовольчі товари – чи не найдешевша ланка. Коштують вони приблизно вдвічі менше, ніж у нас.

Фахівці створили спеціальну таблицю домогосподарств, де порівняли, як дорого обходиться їжа і напої українцям і полякам. Знайшлися кілька позицій товарів, які на батьківщині купувати поки що вигідніше. Наприклад, за макаронні вироби, яйця, овочі і курятину ми платимо вдвічі менше, а ось за 1 кг свіжого м'яса - майже однаково.

Дивіться сюжет про конфлікт

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", у Німеччині зважилися стати на бік України.