Кримінальне провадження проти "Газпрому" та п'яти міжнародних компаній, відповідальних за фінансування газопроводу Nord Stream 2, відкриває Польське Управління з питань захисту конкуренції та споживачів (UOKiK).

Це підтвердив під час прес-конференції у Варшаві керівник Управління Марек Нехчал, додавши, що його відомство має в своєму розпорядженні "документи, які дозволили висунути звинувачення".
Він також вказав, що Польща давно в курсі про ознаки порушення антимонопольного законодавства та також на відсутність згоди з боку регулятора.

Порушення та санкції

"Голова Управління пояснив, що понад два роки тому компанії хотіли створити консорціум, аби профінансувати будівництво російської газомагістралі. Марек Нєхцял наголосив, що тоді UOKiK не дав згоди на це, оскільки створення консорціуму посилило б компанію, яка вже тоді мала домінуючу позицію на ринку", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, "Газпром" і п'ять інших зацікавлених компаній вже отримали рішення UOKIK, і у них є 21 день на дачу пояснень, додав представник відомства.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: Зеленський несподівано втер носа усім, путін стягує військову техніку до кордону з Грузією, а в Дегестані зводять барикади путін розраховує на капітуляцію України: названо точну дату від військового експерта Диктатор путін все ще не готовий застосовувати ядерну зброю, і намагається затягнути війну: "Він не хоче вмирати" Гречка продовжує стрімко дешевшати: які цінники виставили українські супермаркети
Показати ще

За словами Нєхцяла, провадження не полягає у вирішенні долі будівництва газогону. Він пояснив, що йдеться про дотримання польського законодавства. Крім того, за порушення заборони створення консорціуму загрожує штраф у розмірі до 10% обороту.

Північний потік – 2 (Nord Stream 2)

проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 км. Північний потік-2 є розширенням "Північного потоку". Проект "Північний потік" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Російський газ: маршрути у Європі

Його траса пролягає паралельно діючому магістральному газопроводу Північний потік. Відрізняється складом акціонерів підводної частини. Паралельно поточному газопроводу OPAL німецькі компанії споруджують газопровід Eugal для поставок газу до центрального газового хабу ЄС у міста Баумгартен.

Дивіться: Німеччина дозволила будівництво газогону "Північний потік-2"

Як повідомляв портал "Знай.ua", санкції проти компанії "Рособоронекспорт" вводить Вашингтон. Її звинувачують у порушенні чинного в США режиму нерозповсюдження озброєнь щодо Ірану, КНДР і Сирії. Так, згідно з рішенням, жоден департамент або агентство адміністрації США на має права укладати контракти на поставку матеріалів, технологій або послуг, крім тих, які визначені держсекретарем.