В Україні все більше грошей витрачають на продукти харчування, тоді як у Польщі продовольчі товари – чи не найдешевша ланка. Коштують вони приблизно вдвічі менше, ніж у нас.

Споживча панель: ціни у порівнянні

Фахівці створили спеціальну таблицю домогосподарств, де порівняли, як дорого обходиться їжа та напої українцям і полякам. Знайшлися декілька позицій товарів, які на батьківщині купувати поки що вигідніше. Наприклад, за макаронні вироби, яйця, овочі та курятину ми платимо вдвічі дешевше, а от за 1 кг свіжого м’яса - майже однаково.

Незначно відрізняються ціни на соки, значно дорожчі в Україні, ніж у Польщі розчинна кава та особливо – ультрапастеризоване молоко.

Популярні новини зараз

Андрія Данилка помітили в Росії, але Вєрка Сердючка все заперечує: "Вчора в Сочі був"

Двері доведеться відкрити: українцям нагадали про масову повірку показників газових лічильників

Марина Боржемська з дітьми розповіла про стосунки з колишнім чоловіком: "Не маю ярого бажання бачитися"

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

Історія дослідження

Споживча панель домогосподарств в Україні функціонує з січня 1999 року. Дослідженням охоплюється 4000 домогосподарств (більш ніж 10000 осіб) по всій Україні, які щоденно звітують про свої покупки більше ніж по 90 групам товарів щоденного споживання. Споживча панель в Польщі була відкрита в 1990 році та сьогодні охоплює 8000 домогосподарств по всій Польщі.

Ситуація на ринку

За даними Української Асоціації постачальників торговельних мереж, в Україні та Польщі дещо різняться ціни на фрукти та овочі Коли у нас кілограм апельсинів на “Столичному” ринку коштував 40грн., а на "Броніше"– 32грн. В Україні ціна знизилась на 5грн., або 11%, у той час, як у Польщі вона практично не змінилась. А ось мандарини та лимони після свят знизилися в ціні на українському оптовому ринку, у Польщі ж ціни потроху виросли. В той час, коли на ринку “Столичному” за лимони потрібно було викласти 38грн., а за мандарини – 35грн. за кілограм. Поляки сплачували за лимони 38грн., а за мандарини 33грн. Для нас лимони подешевшали на 7грн., або 16%, а мандарини на 5грн., або 12%.

Традиційний продуктовий кошик українця у Польщі

хліб — від 3-х;

булочка солодка з ягодами — від 0,30;

цукор — до 4-х;

картопля — 2 злотих за 1 кг;

яйця — 4 за десяток;

кава мелена заварна — від 5 за 500 грамів;

йогурт — від 1,5 за 400 грамів.

Літр оливкової олії першого віджиму у сусідній країні обійдеться на гривень 65 менше, аніж в Україні. Тобто виходить, що за сніданок у кафе не доведеться платити більше, аніж 15 злотих, а ситна вечеря обійдеться приблизно в 20 злотих.

Дивіться: "Продукти в Україні будуть дорожчі, ніж у Польщі", - думка

Як повідомляв портал "Знай.ua", на Закарпатті, у місті Іршава відкрили мазагин контрабандної техніки просто у відділі паспортного столу.