У п'ятницю, 2 березня, місцева громадська організація "Польська ліга проти наклепу" подала до суду на аргентинське видання Pagina 12, звинувативши його в порушенні "антибандерівського закону".

Так, громадська організація, яка має деякі зв'язки з польським урядом, звинуватила сайт газети Pagina 12 і її журналіста Федеріко Павловського в "діях, спрямованих на шкоду польській нації і гарної репутації польських солдатів". Про це пише Politeka.

Вказується, що аргентинці використовували фото 1950-х років, на якому зображений солдат польського антикомуністичного опору після Другої світової війни, у статті про різанину в Едвабному.

Нагадаємо, що у Польщі з 1 березня вступив в силу закон про інститут національної пам'яті, відомий в Україні як "антибандерівський". Так, згідно з документом, за заперечення злочинів українських націоналістів і звинувачення поляків у причетності до Голокосту передбачена кримінальна відповідальність.

Оскільки два тижні тому закон був офіційно опублікований, то тепер він, згідно польського законодавства, автоматично вступає в силу.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

При цьому спікер польського Сенату заявляв, що закон не набуде чинності до з'ясування спірних моментів Конституційним судом, Міністерство юстиції Польщі спростувало заяву.

Як відомо, у новому законі передбачається покарання за висловлювання ідей про причетність польського народу або держави до злочинів нацистської Німеччини, а також про їх співучасті в цих злочинах або інших злочинах проти миру і людства. Крім того, заборонено заперечувати злочини українських націоналістів. За все це передбачено до трьох років в'язниці.

Відзначимо, що цей закон уже викликав протести міжнародного співтовариства. Крім України, проти "антибандеровского" закону висловилися також США та Ізраїль.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що жителі Польщі вважають, що заробітчани забирають у них дорогоцінні робочі місця, а тому людського відношення не варті. Ситуація поступово виходить з-під контролю, а радикальність стрімко перейшла в жахливу жорстокість.