Відомий журналіст та блогер Олександр Дубинський відзначив, що створення антикорупційного суду в Україні лише на перший погляд є позитивним рішенням.

Зокрема, він відзначив, що не поділяє надмірної радості українського суспільства від того, що в Україні імовірно почне діяти антикорупційний суд, який на його думку буде підконтрольний США.

"Друзі, не лякайте мене своєю радістю з приводу антикорозі суду і криками, що ось тепер американці допоможуть подолати корупцію. Це свідчить про вашу дурість. Тому що якби "американці" прийшли сюди з корупцією боротися, то перемогли б її не відходячи від каси ще в 14 році. Всі матеріали для цього були у фінансової розвідки США тоді, є і зараз. Тільки мети такої немає, тому що нікому сильна і процвітаюча Україна не потрібна :) крім нас", - зазначив журналіст.

Крім того він відзначив, що антикорупційни суд в руках адміністрації США лише дозволить останнім використовувати природні багатства України.

"А потрібна керована фасадна демократія, через керівників якої можна реалізовувати різні цілі: контролювати РФ за допомогою санкцій (згадайте історію про те, що Обама мав дані по МН17 і не дав їм ходу), контролювати найбільш цікаві сектора економіки, типу аграрного і газовидобутку, мати важіль впливу на ЄС", - додав, журналіст.

Варто відзначити, що сьогодні, 7 червня, Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Напередодні голосування комітет Ради з питань правової політики та правосуддя підтримав остаточну редакцію поправок.

Як відомо, прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд. 1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. В переліку його функцій: розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців, підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Один із основних пунктів закону - це предметна підсудність Вищого антикорупційного суду. Тобто, це справи, які він розглядатиме. Згідно з текстом розробленого проекту, це не усі злочини, підслідні Національному антикорупційному бюро. Натомість суд розглядатиме цілу низку злочинів, підслідних Нацполіції і Державному бюро розслідувань.

Повноваження суду, відповідно до законопроекту №7440, включатимуть розгляд корупційних злочинів у сфері обігу наркотиків, їх аналогів та зброї, проте не включатимуть брехню в деклараціях та відмивання коштів високопосадовцями.

"Таким чином такий Антикорупційний суд буде перевантажений не пов’язаними із корупцією злочинами і не матиме часу чи ресурсу сконцентруватися на топ-корупції", –заявляють представники громадських організацій. Тоді як у висновку Венеціанської комісії вказано, що юрисдикція суду повинна відповідати справам, які ведуть Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Крім суддівського, адвокатського або наукового досвіду, кожен кандидат до Вищого антикорупційного суду повинен також мати "значний досвід професійної діяльності у сфері права з питань протидії корупції у міжнародних організаціях або міжнародних судових органах".

Антикорупційний суд: прощавай незалежність.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Порошенко особисто приїхав повчати депутатів.