Президент Петро Порошенко підписав закон про створення Аyтикорупційного суду. Таким чином, документ набув чинності.

"У вашій присутності я підписую закон України про Вищий антикорупційний суд України", — сказав Порошенко на зустрічі зі студентами Української академії лідерства в Києві.

Ключова вимога МВФ

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ.

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.

Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя, ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Створення Антикорупційного суду

— одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Антикорупційний суд в Україні

Як відомо, 7 червня Верховна рада підтримала законопроект №7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду. За відповідне рішення у другому читанні проголосували 315 народних депутатів.

Які суди скасують після запровадження закону?

У пояснювальній записці до документу йдеться про те, що кожного представника, які входять до складу Ради міжнародних експертів призначатиме тільки Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС). Керуватися при цьому будуть пропозиціями провідних світових організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції.

За словами народного депутата Мустафи Найєма, прийнятий закон передбачає, що міжнародні експерти будуть відігравати вирішальну роль у призначенні суддів Антикорупційного суду.

Дивіться: Ухвалення Закону про Антикорупційний суд підтримає економіку України, - думка

Як повідомляв портал "Знай.ua", спікер українського парламенту Андрій Парубій вже підписав закон про Антикорупційний суд. Підписання відбулося під час брифінгу в рамках Міжпарламентської асамблеї "Україна-Грузія-Молдова".