Весна зароджує у нас думки почати нове, більш здорове життя. Багато завзятих курців хочуть кинути цю шкідливу звичку і шукають точку відліку: кину з нового року, з понеділка, навесні. Але як зробити це раз і назавжди без шкоди для свого морального і фізичного здоров'я і прямо зараз?


Перший крок - правильно сформулювати питання

Переконати себе в чому-небудь або змусити не робити те, що вам подобається і до чого звикли - неймовірно складно. Так само і з курінням: психологи радять почати з самого формулювання. "Я хочу кинути курити" або "Я хочу перестати труїти себе нікотином за свої ж гроші" - відчуваєте різницю?

Завзяті курці, особливо люди молоді, які ще не заробили кашель курця, жовтизну зубів, швидко старіючу шкіру та інші "принади" куріння, не хочуть знати правду про хвороби і статистиці смертей, викликаних курінням. Всі розмови про шкоду нікотину і канцерогенів викликають у них роздратування.

Тому фахівці радять не вести суперечок про шкоду куріння, а вивчати більше інформації на цю тему. Що міститься в сигаретах, як тютюн впливає на різні органи і системи, статистика захворювань і смертей, пов'язаних з курінням і т.д. допоможуть запеклому курцеві не примусити себе відразу ж кинути сигарету, а все частіше замислюватися про те, якої шкоди здоров'ю він сам, та ще й за свої гроші, завдає.

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще


Як виробити бажання кинути курити, не читаючи медичну літературу

Далеко не кожен знайде час або бажання читати інформацію про шкоду куріння. Якою би важливою і корисною вона не була б. У таких випадках психологи радять, продовжуючи палити, почати звертати увагу на такі речі:

Непомітно поспостерігайте за людьми, що палять на вулиці, на роботі і т.д. Звертайте увагу на те, що багато курять на автоматі, а також на стан їх шкіри, зубів і т.д.
Сконцентруйтеся на запаху сигаретного диму і запаху, який залишається на одязі, в машині, на шкірі рук курця. Наскільки він вам приємний? Попросіть оцінити цей запах некурящих друзів - які у них асоціації? Навряд чи хтось скаже вам, що ваші руки або одяг пахнуть свіжістю і запах їм приємний.

Куріть без прив'язки до справ або дій: тобто паралельно не читайте, не шукайте пошту, не використовуйте мобільний телефон і т.д. Хочеться курити - відкладіть всі справи і куріть.

Як впоратися з бажанням закурити після відмови від сигарет

При відмові від сигарет можна впоратися з панікою і стресом, якщо ви візьмете себе в руки. Симптоми "ломки" почнуть іти на 5-7 день після відмови від нікотину: порівняйте це з застудою. Адже коли ми хворіємо, то ми приймаємо ліки, відволікаємо себе книгами і фільмами і намагаємося швидше одужати. Так і з курінням. Але робити ставку тільки на силу волі - завдання не з легких. Думки про сигарети і нестерпне бажання закурити - це нормально і лаяти себе за це не можна. Важливо працювати з самим бажанням палити, тоді пропаде і залежність.


Раніше портал "Знай.ua" публікував статтю про те, що вчені Лондонського університету королеви Марії з'ясували, що вейпінг значно збільшує ризик запалення легенів. Випробуванню піддалися миші і люди.