4 липня 2018 року всі православні християни відзначають свято Улянів день (за старим стилем – 21 червня), також у православному церковному календарі це день вшанування пам'яті святого мученика Іуліана Тарсійського. Відзначимо, що ім'я Іуліан нашим предкам не прижилося, тому що назвою народного свята вони вибрали найближче за співзвучністю ім'я - Улян.

Історія свята

Як відомо, Іуліан народився в провінції Кілікії на південному сході Малої Азії, у багатій християнській родині у 286 році. Після смерті батька сім'я переїхала в місто Тарс, батьківщину святого апостола Павла. У свою чергу рідна мати Іуліана подарувала єдиному синові всю любов і віру в Бога, тому хлопчик був вихований у благочесті і смиренній слухняності.

У часи ранніх масових гонінь на християн, юного Іуліана, якому на той момент було всього 18 років, схопили і привели до правителя міста Маркіана. Той тривалий час просив хлопчика відректися від Господа і здійснити ритуал жертвопринесення язичницьким богам. Однак він був непохитний і не повівся на вмовляння і погрози правителя. Тоді його закрили у в'язниці аж на цілий рік.

Весь цей період язичника намагалися переконати Іуліана, переводячи його з однієї в'язниці в іншу. Коли мучителям набридло чекати, вони юнака посадили в мішок і кинули в море. Так, святий Іуліан помер у 305 році. Бездиханне тіло мученика винесло на берег Олександрії, де його поховали християни. Пізніше з'ясувалося, що його мощі здатні творити чудеса.

Традиції і прикмети на Улянів день

У цей день наші предки збирали липовий цвіт, який має чудодійну цілющу силу. Також існували і прикмети щодо погоди: якщо з ранку і до полудня вітер слід за сонцем, а після – у зворотний бік, то погода найближчими днями буде хорошою; якщо після дощу парить, і сонце яскраве і спекотне, то до ночі ще опади.

Популярні новини зараз
Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет" Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом
Показати ще

Крім того, в народі було багато повір'їв на це свято. Християни боролися з борошнистою росою на рослинах. А зрубати в Улянів день липу – не до добра: можна заблукати в лісі або блукати все життя. Якщо поруч із будинком засохла липа, значить, у нього скоро настануть погані зміни.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, які є традиції і прикмети на Мефодія Перепелятника, пам'ять якого відзначається православними 3 липня.