Не так давно Національна електронна дитяча бібліотека (НЭДБ) оцифрувала і виклала у вільний доступ усі діафільми, випущені в Радянському Союзі.

Якщо ви вчилися в школі 20 або більше років тому, то напевно пам'ятаєте, як вчителька часом приносила в клас діапроектор, який виводив на стіну або біле полотно статичні картинки. Це було ніби вчора: штори в кабінеті зсувалися, і всі починали спостерігати за історією, яка розгорталася картинка за картинкою. Так, завдяки бібліотеці тепер величезне число таких діафільмів доступне у високій якості на сайті НЭДБ.

Таким чином, відповідно до опису на сайті бібліотеки, діафільм — це послідовність з 30-50 кадрів, які розташовані в певному порядку і супроводжуються титрами, перетворюють фільм у ілюстровану розповідь.

Варто відзначити, що колекція складається з 2 106 історій, які можна шукати і сортувати за назвою, автором, темою та року випуску. Доступні як біографічні діафільми начебто історії французького скульптора Огюста Родена, так і казки – приміром, "Кресало" Ханса Крістіана Андерсена.

Уточнюється, що переглядати діафільми можна в повноекранному режимі, при бажанні збільшуючи і зменшуючи зображення. Також є можливість вивести на дисплей один або два кадру, а також відобразити їх мініатюри. Присутнє і автоматичне перевертання кадрів.

Популярні новини зараз
Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей
Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що мертві тіла здатні повертатися до життя знову в зміненому стані. Вчені впевнені в тому, що в ньому вони будуть більше схожими на зомбі. Обумовлено це тим, як вважають вчені, що гени в силах продовжувати існування людини навіть після того, як вона помре.

Даним дослідженням зайнялася міжнародна група учених, яка прийшла до висновку про те, що оскільки гени продовжують свою роботу, клітини організму можуть неодноразово робити спробу по самовідновленню. Якщо їм це вдасться, то людина, по суті, оживає знову, але тільки його стан буде значно ближчими до того, що показують у фільмах про зомбі-апокаліпсис.