Урсула Кребер Ле Гуїн ще за життя стала легендарною письменницею у своєму жанрі. Вона померла у віці 87 років від тривалої хвороби. Звичайно, всі ми знаємо, що вона написала безліч цікавих розповідей і книг, але її біографія так само гідна уваги. Ми вирішили написати для вас найцікавіші факти з життя Урсули Ле Гуїн.

Цікаві факти про Урсулі Ле Гуїн

Премія "Локус" є однією з найпрестижніших в літературі. А ось Урсула Ле Гуїн одна з її рекордсменів, адже за свою кар'єру письменниця удостоїлася 21 нагороди і була номінована аж 72 рази.

"Місце збору наукових працівників, студентів, письменників і каліфорнійських індіанців" – саме так Урсула Ле Гуїн описувала свій будинок. Адже її батько був дуже відомим істориком і антропологом, а мати науковою письменницею. Це і стало першим поштовхом для початку кар'єри Урсули.

Урсула Ле Гуїн ходила в одну старшу школу з іншим відомим науковим фантастом Філіпом К. Діком, ось тільки знайомі в дитинстві вони не були. Вже будучи відомими всьому світу, вони почали спілкуватися по телефону, але в живу так і не зустрілися.

Популярні новини зараз

Київські копи виявили тіло колеги посеред вулиці, підозрювану вже затримали: "Назавжди запам'ятають її"

Ощадбанк заявив про знищення карт українців: "Було прийнято рішення про призупинення"

8 березня: красиві листівки і привітання у віршах

8 березня: яскраві і незабутні листівки і привітання

Показати ще

Вважається, що Урсула Ле Гуїн була першою письменницею в науковій літературі, яка стала голосом феміністок. Навіть своєму другові Філіпу К. Діку вона писала, що в його романах дівчата дуже передбачувані. І він намагався це виправити.

У грудні 2009 року Урсула Ле Гуїн в знак протесту вийшла з Письменницької спілки, яка схвалювала проект оцифрування книг Google, що порушує авторське право.

Незважаючи на те, що письменниця жила в нерелігійній сім'ї, Урсула Ле Гуїн дуже сильно цікавилася східними духовними практиками.

Повість "Гробниці Атуана" – друга частина з найвідомішого циклу Урсули Ле Гуїн про Земномор'я. Ось тільки написана вона була ще до того, як письменниця думала про те, що буде ціла серія книг. Так що можна сказати, що це швидше сіквел, історії Геда, головного героя "Чарівника Земномор'я".

Дивіться: Урсула Ле Гуїн. Промова на врученні 65-ї премії National Book Awards

Тепер ви знаєте найцікавіші факти з життя Урсули Ге Луїн.