У середу, 24 січня стало відомо про смерть легенди науково-фантастичної літератури Урсули Ле Гуїн. Вона прожила прекрасних 88 років і за цей час неодноразово радувала своїх фанатів збірниками книг. Але, звичайно, вона не народилася відразу ж легендою, ми вирішили розповісти вам, з чого починалося творчість Урсули Ле Гуїн і, як вона стала легендарною письменницею.

Творчість Урсули Ле Гуїн

Урсула зростала дуже інтелігентній сім'ї, її батько був досить відомим і авторитетним істориком, а мама науковою письменницею. Свої перші вірші дівчинка написала ще в 7 років, а в 9 її розповідь вже відправили в «Astounding Science Fiction». Ось тільки редактор відмовився публікувати її. На дівчинку це ніяк не вплинуло, і вона продовжувала старанно вчитися.

На початку кар'єри вона писала дуже багато дитячих оповідань, критичних есе та поетичних збірок. Урсула Ле Гуїн стала відома всьому світу вже завдяки цьому. Незважаючи на те, що зараз всі її називають автором науково-фантастичних романів, сама Урсула вважала себе романисткою.

Мабуть, найвідоміша збірка книг Урсули Ле Гуїн – цикл "Земномор'я". У нього входить всього 6 книг: «Чарівник Земномор'я», «Гробниці Атуана», «На останньому березі», «Техану», «На інших вітрах» та збірка оповідань «Оповіді Земноморья». Вона почала роботу над ним ще в 1968 році. І тільки в 2004 році за мотивами цих книг знаменитий режисер Роберт Ліберман зняв однойменний фільм. Ось тільки шанувальники письменниці не дуже добре оцінили його. Це і не дивно, адже вмістити 6 книг навіть у 3-х годинний фільм досить складно.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

У 1969 році з-під пера Урсули Ле Гуїн виходить ще один дуже відомий роман "Ліва рука Пітьми". Його відносять до Хайнского циклу і вважають одним з найкращих в ньому. Книга відразу отримала дві дуже престижних літературних нагороди: Неб'юла (1969) і Хьюго (1970).

У 1973 році Ле Гуїн дарує шанувальникам психоміф-притчу під назвою «Йдуть з Омеласа». Тут письменниця торкається дуже важливих тем для людей, наприклад, чи здатні люди, викинуті на узбіччя життя, існувати в єдиному суспільстві, зі щасливими громадянами, які сердобольно спостерігають за долею «цапів-відбувайл». До речі, через рік, цей твір Урсули Ле Гуїн отримує нагороду "Х'юго" за "Кращу розповідь".

Дивіться: Що почитати? «Чарівник Земномор'я», Урсула К. Ле Гуїн

Нагадаємо, що 24 січня стало відомо про те, що Урсула Ле Гуїн померла після тривалої хвороби.