В Антарктиді вперше зібрали врожай огірків. Про це повідомили Science Alert.

Команда полярної станції Neumayer III виростила в теплицях 3,6 кг салату, 18 огірків і 70 редисок. Овочі зростали без землі та сонячних променів, за стінами теплиці якої трималася температура - 20 ° C.

Учені використовували багаторазовий водний цикл, систему поживних речовин, світлодіодне освітлення і ретельний контроль вуглекислого газу. Основою став метод, відомий як гідропоніка.

Вчені з Німецького аерокосмічного центру, координуючі проект, розповіли, що до травня сподіваються збирати по 4-5 кг овочів на тиждень.

Популярні новини зараз

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Перловка з м'ясом, грибами і овочами: простий і швидкий рецепт

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

На Міжнародній космічній станції (МКС) салат навчилися вирощувати з 2015 року, але цей проект зосереджений на виробництві більш широкого асортименту овочів: редису, помідорів, огірків, перцю, зелені і ягід.

Технологію розвивають, щоб в майбутньому астронавти орбітальних станцій і колонізатори інших планет могли використовувати її для вирощування достатньої кількості провізії.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", найзагадковішим континентом на планеті Земля досі залишається Антарктида. А перші дослідники з'явилися на цій холодній місцевості ще у 1800-х роках. З тих пір кількість легенд і чуток навколо таємничого регіону лише зростає.

У різні періоди розвитку говорилося про розташування на Антарктиді секретної бази Третього рейху, висадки інопланетян на цій місцевості, а історії про містичні зникнення цілих експедицій розбурхують кров і сучасних читачів.

Вчені НАСА в 2015 році знайшли в Антарктиді метеорит. Дослідники впевнені, що він пролежав у товщі льоду не менше 13 тисяч років.