Вчені з університету Рису змушують кишкову паличку Е. coli малювати портрети. Вони змушують бактерію за допомогою світлової стимуляції.

Дослідникам вдалося зобразити портрети Мони Лізи з картини да Вінчі, Альберта Ейнштейна і Чарльза Дарвіна. І вони не збираються зупинятися на досягнутому.

Команда вчених змінила генетику клітин з того, що вони містять протеїн протеорходопсин. Він зустрічається в океанічних бактеріях і примушує їх реагувати на світло.

Завдяки такій здатності клітини і тому, що кишкова паличка має ждутики, вона зможе переміщатися і реагувати на світ. Його подавали через микропрожекторы.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Таким чином бактерії стали живими будівельними елементами, які можна використовувати для транспортування речовин або клітин. Крім того, це стане в нагоді в створенні мікророботів.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила про різке зростання стійкості мікробів до антибіотиків.

Стало відомо, що вже в найближчому майбутньому це загрожує появою нових і поверненням старих невиліковних інфекцій, до яких людство встигло звикнути і вважає їх безпечними.

Як говориться у звіті ВООЗ: “Доповідь, заснований на епідеміологічний нагляд в країнах з низьким і високим рівнем доходів, викликав шок навіть у бувалих фахівців. Рівень стійкості ряду інфекцій до антимікробних препаратів експерти назвали "вкрай високим". По ряду позицій він доходить до 72%. Проте вже є випадки, коли стійкість досягла позначки у 100%".

Нагадаємо, популярні антибіотики оголосили абсолютно марними.

Як повідомляв "Знай. ua", смертельно небезпечна хвороба йде в Україну: що потрібно знати. Україні загрожує спалах небезпечної інфекційної хвороби.

Також "Знай. ua" писав, що смертельна хвороба 18 століття повернулася. Причиною захворювання є нестача вітаміну С.