Останні дослідження показали, що колонії бактерій різних видів здатні битися один з одним, як організовані армії. Причому крім рядових бійців у бактерій можуть бути навіть розвідники, попереджаючи інших про небезпеку. Складні тактичні прийоми і скоординовані дії можуть призвести як до захворювання людини, так і до табору знищення бактерій-опонентів. Як повідомляє сайт Хроніка.інфо, цю властивість мікроорганізмів можна використовувати в лікарських цілях, провокуючи напад одних бактерій на інших.

Подібно тваринам і, в деякій мірі, людям, що колонії бактерій різного виду досить часто б'ються один з одним. Вони, як міні-армії, наносять удари, відтісняють супротивників і захоплюють території. Деякі подробиці таких "бактеріальних битв" відомі вченим досить добре, але от про тактику та стратегію, які використовують бактерії у своїх міні-війнах, в даний час відомо не дуже багато. Пролити світло на бактеріальні битви спробували вчені з Оксфордського університету.

Ці вчені показали, що бактерії зближуються під час конфлікту, майже в точності повторюючи дії регулярних армій, відповідаючи на виникаючі загрози скоординованими масованими ударами і контратаками. Вчені використовували два різні штами бактерій Escherichia coli. Кожен з штамів виділяв унікальний токсин, проти якого у цього штаму був імунітет, але який вражав бактерій з табору супротивника. Один штам був пофарбований яскравою зеленою флуоресцентною фарбою, що дозволило вченим спостерігати за ходом битви в режимі реального часу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про бактерії, які знищують старі будинки

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще