Група дослідників з Лабораторії реактивного руху опублікувала нові відомості про найхолодніше місце Всесвіту, протопланетну туманність Бумеранг. Вона сформувалася завдяки червоного гіганта, який поступово і дуже швидко втрачає матерію.

Астрофізики розрахували, що колишнє світило мало масу, яка в 4 рази перевищує масу Сонця. Матерія від червоного гіганта поширилася на відстань в 120 тисяч астрономічних одиниць.

Зараз середня температура туманності Бумеранга становить -272,15 градуси Цельсія. Така аномально низька температура виникла тут після зіткнення невеликої зірки з червоним гігантом, що призвело до його загибелі — зірка буквально пробила оболонку гіганта і викликала супер-холодний відтік газу і пилу.

Популярні новини зараз
Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо
Показати ще

Астрофізики вважають, що туманність Бумеранга знаходиться в еволюційній стадії і скоро повинна трансформуватися у планетарну туманність. Вона знаходиться в 5 тис світлових років від Землі і, на жаль, немає жодного шансу, що людина коли-небудь зможе дістатися до неї.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"в атмосфері планети WASP-39b, яка знаходиться в 700 світлових роках від Землі, вчені виявили набагато більше води, ніж у якої-небудь схожої на неї планети Сонячної системи. Такий висновок зробили фахівці під керівництвом Девіда Сінга з університету Ексетера у Великобританії.

WASP-39b знаходиться на орбіті зірки, яка дуже нагадує Сонце, а сама більш за все нагадує газових гігантів Сонячної системи, хоча поступається Сатурну і Юпітера по масі і перевершує їх за розмірами.

Обидві найбільші планети Сонячної системи об'єднує той факт, що в атмосфері міститься велика кількість аміаку, але не занадто багато водяної пари. Проаналізувавши дані, отримані за допомогою телескопів "Хаббл" і "Спітцер", фахівці помітили, що в її атмосфері немає хмар з аміаку, але є багато водяної пари.