Американський автор книги "Як порвати зі своїм смартфоном" розповідає про те, що допоможе позбутися від телефонної залежності.

Довідка: Кетрін Прайс (Catherine Price) - журналістка, випускниця Єльського університету і школи журналістики в Берклі. Лауреат кількох професійних нагород за свої науково-популярні тексти.

Так, Прайс протягом двох років писала книгу про те, як створити здорове ставлення до смартфону, спираючись на дослідження в області нейропластичності, усвідомленості і науці про зміну поведінки. Пропонуємо ознайомитися з кращими порадами від Кетрін Прайс.

1. Вирішіть, для чого вам потрібен смартфон. Зараз багато хто ставить перед собою мету витрачати на смартфон менше часу, але не уточнюють, як саме хочуть це зробити. Вони різко перестають користуватися смартфоном, а потім дивуються, що нічого не вийшло.

Тому перш, ніж робити якісь дії, запитайте себе: для чого вам потрібен смартфон? Що приносить вам задоволення, а що засмучує? Які звички ви хотіли б змінити?

Популярні новини зараз
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще

2. З'ясуйте, скільки часу ви витрачаєте на телефон. Встановіть додаток, який відстежуватиме вашу активність. Можливо, ви турбуватиметеся, коли дізнаєтеся, скільки часу йде даремно, але це відмінний спосіб мотивувати себе і стежити за прогресом.

3. Визначте, як ви хочете витратити вільний время. Скоро у вас з'явиться більше вільного часу: наприклад, коли ви їдете в ліфті або стоїте в черзі. Зробіть глибокий вдих і просто розслабтеся. Згадайте, як це - зануритися у власні думки.

Подумайте, чим би ви хотіли зайнятися у вільний вечірній час і створіть відповідну обстановку будинку. Якщо ви хочете більше читати, покладіть книгу на журнальний столик, щоб вона перебувала в полі зору, коли ви звалитеся на диван після робочого дня. Якщо хочете займатися музикою, дістаньте інструмент з футляра і покладіть туди, де він завжди буде під рукою.

4. Використовуйте додатки, щоб захиститися від додатків. Звучить парадоксально, але насправді це надзвичайно ефективний спосіб. Такі програми, як Freedom, OFFTIME або Flipd, дозволять вам блокувати доступ до інших додатків і веб-сайтів. Увімкніть їх на роботі або під час навчання. Деякі програми дозволяють скласти розклад: ви зможете заблокувати доступ до соціальних мереж за пару годин до сну. Це неймовірно корисний інструмент, щоб змінити свої звички.

5. Створіть нагадування для самоперевірки. Часто ми беремо телефон в руки "на автоматі". Щоб цього не відбувалося, створіть перешкоду, яка змусить вас зупинитися і вирішити, чи потрібен вам телефон зараз. Одягніть на телефон гумку або еластичну стрічку. Незручний чохол теж підійде. Можете встановити на екран блокування шпалерів, які могли б вас зупинити.

6. Видаліть додатки для соціальних мереж. Такі додатки створені для того, щоб змусити нас витрачати на них якомога більше часу. Навіщо? Тому що це вигідно. Кожна хвилина, яку ми проводимо в соціальних мережах, - це ще одна можливість показати нам рекламу.

Це не означає, що вам потрібно припинити сидіти в соціальних мережах. Але якщо ваша мета - витрачати якомога менше часу на смартфон, подумайте про те, щоб користуватися соцмережами тільки на комп'ютері.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав, що деякі особливості можуть говорити про те, що ви розумніші інших.