Всесвітній день боротьби проти смертної кари досить складно назвати саме святом, але, тим не менш, 10 жовтня ця подія відзначається практично у всьому світі. Для багатьох подібне торжество зовсім не важливе, але є люди, які свято вірять в те, що ми вже переросли час, коли можна бути вбивати людей за їхні злочини. І в такий день, як Всесвітній день боротьби проти смертної кари, ми вирішили розповісти вам найцікавіші факти про цей процес.

Цікаві факти про смертну кару

Гуманна кара

Взагалі такий процес назвати гуманним досить складно. Але, раніше, гільйотина (так, саме та, яка зносить голову) вважалася найгуманнішим способом страти, адже людині не доводилося мучитися на електричному стільці. Хоча деякі вчені все ще говорять, що голова кілька секунд може жити після цього.

Гільйотина

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Думаєте, що вона вже давно канула в минуле? А це не зовсім так. Навіть під час Другої світової війни її досить часто використовували. А у Франції, її ера підійшла до кінця тільки в 1981 році. Не так давно це було.

Не всі відмовилися

Так, питання про страту досить складне. З одного боку, це пряме порушення прав людини, а з іншого, іноді дуже складно посперечатися, що деякі люди цього не заслуговують. У деяких країнах смертна кара все ще є: Китай, Індія, Індонезія і США.

"Природний відбір" в США

Досить цікаво, але в США можуть стратити за дурість. Якщо ваш IQ нижче 70 балів, то ласкаво просимо на електричний стілець. Хоча всі розповіді про це перебільшені, і в дійсності дізнатися IQ дуже складно, і його показники варіюються від штату.

Смертна кара в Узбекистані

Її вже давненько скасували, але раніше, за словами колишнього посла Британії, він не раз ставав свідком досить витонченого способу страти. Людину до смерті обливали окропом.

Занадто товстий, щоб померти

Мітчелл Рупп прославився спочатку своїми зухвалими пограбуваннями банків. А ось пізніше було найцікавіше. Його засудили до смерті через повішення, двічі. Але вирок так і не виконали, адже цей хлопець важив понад 180 кг. Тому він помер під час довічного ув'язнення від хвороби.

Нагадаємо, що сьогодні Всесвітній день боротьби проти смертної кари, який щорічно відзначається 10 жовтня.

Дивіться: Смертна кара. (Документальне розслідування)