Всесвітній день боротьби з астмою (World Asthma Day) – щорічний захід, який проводиться в перший вівторок травня під егідою Глобальної ініціативи по астмі (Global Initiative for Asthma, GINA) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Вперше цей День пройшов у 1998 році в 35 країнах і був приурочений до Всесвітнього форуму по бронхіальній астмі. З кожним роком кількість країн-учасниць збільшується. Головна мета заходу – привернути увагу громадськості до проблеми зростання захворюваності астмою, підвищити якість допомоги астматикам і обізнаність людей про це захворювання.

Що таке астма?

Астма у перекладі з грецької – «важке дихання». Автором цього терміна вважають Гіппократа, а в його працях у розділі «Про внутрішні страждання» зустрічаються вказівки, що астма носить спастичний характер, причини, що викликають задуху, – вогкість і холод.

Багато століть вчені намагалися вивчити цю хворобу і її причини. У 20 столітті було встановлено, що причиною астми є алергічна реакція, локальне запалення бронхів у відповідь на зовнішній подразник (хімічний, біологічний, фізичний).

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Сьогодні терміном «астма» позначають напади задухи різного походження. Але частіше під астмою мають на увазі бронхіальну астму – хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке виникає в результаті дії алергенів і призводить до симптомів хвороби – скрутного дихання або навіть задухи, кашлю, появи хрипів у грудях.

Хворий реагує на те, на що здорові люди не реагують, - на пилок дерев, домашній пил, шерсть тварин, деяку їжу, ліки і т. д. Іноді причину астми встановити дуже важко або навіть неможливо.

Така увага до проблеми не випадково: згідно з даними ВООЗ, астма – одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі – 300 мільйонів осіб страждають від цього захворювання, при цьому кожне десятиліття їх кількість зростає у півтора рази. Астма може виникнути в будь-якому віці. Але частіше до неї схильні маленькі діти – у половини пацієнтів хвороба розвивається до 10 років, причому у дітей до 2 років діагностувати астму складно – вона часто ховається під маскою інших захворювань.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що травневі свята не за горами, а з ними і сезон пікніків, який через неуважність може обернутися негативними наслідками. Найбільша небезпека, яка підстерігає українців на природі, це кліщі.