Здається, сучасні люди об'їздили весь світ і побували в найвіддаленіших куточках планети. Але унікальні чудеса природи, а також архітектурні творіння наших предків вже не можуть їх по-справжньому вразити. Тим більше привабливими стають ці маловідомих місць, в реальність яких важко повірити.

Будівля бібліотеки і Оперного театру Хаскелл

Будівля публічної бібліотеки і Оперного театру знаходиться на кордоні між Канадою і США, що розтинає міста Дербі-Лайн, Вермонт, Станстед, Квебек. У бібліотеці є два окремі входи, для американців і для канадців, а посеред холу накреслена чорна лінія, яка власне і є кордоном. Тобто, всі відвідувачі бібліотеки можуть зайти в Канаді, а зробивши пару кроків читати книги вже в Америці.

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Палаюче місто

У 1962 році місцева влада міста Централії найняла пожежних-добровольців для знищення сміттєзвалища, розташованого в покинутому шурфі відкритої шахти. Пожежні, як зазвичай, підпалили сміттєві купи, дали їм прогоріти і загасили. Однак вогонь погас не до кінця, почали тліти глибокі поклади сміття і незабаром через отвір в шахті вогонь поширився на інші вугільні шахти.

Через короткий проміжок часу жителі міста почали скаржитися на погіршення здоров'я, а власники підземних резервуарів бензину відзначили значні зміни в температурі. У 1981 році дитина впала в 45 метровий земляний колодязь, який раптово утворився під її ногами. Хлопчика врятували, але випадок привернув увагу до місцевої проблеми. У 1984 році було прийнято рішення про переселення жителів Централії в сусідні міста. З 2 тисяч чоловік до 2013 року в місті залишилися тільки 7, більшість будівель знесено, а підземна пожежа бушує досі.

Крихітний парк

У нашому уявленні парк - це різні дерева, алеї і лавки. Однак в Портленді є парк, який руйнує всі стереотипи. Він являє собою коло довжиною всього 0,6 метра із загальною площею всього 115 квадратних сантиметрів. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, це найменший парк в світі, на його території розташовано всього одне маленьке дерево і трохи квітів.

Стіна жувальної гумки

Пам'ятка, історія якої розпочалася в 1993 році, коли любителі театру мучилися від нудьги в черги за квитками і приклеювали до стіни жувальні гумки. За минулі роки стіна розрослася на 15 метрів в довжину і на 4,5 метрів в ширину. Через цукор стіна почала руйнуватися в 2015 році і було прийнято очистити її. Але туристи і місцеві жителі знову прикрасили стіну різнокольоровими жуйками.

Місто Штауфен-ім-Брайсгау

Миле європейське містечко, яке на сьогоднішній день просто розвалюється на шматки. Явні руйнівні процеси почалися ще в 2007 році. Через помилки буріння земля почала розходитися прямо під ногами, з'явилися тріщини в стінах будівель. Як зупинити розкол, експерти не знають, тому з часом цей німецьке містечко може просто зникнути.

Вузька вулиця

У Німеччині знаходиться найвужча вулиця у світі. З'явилася вона в 1727 році. Ширина проходу між будинками в найвужчому місці сягає 31 сантиметри, а в найширшому становить всього 50. Людям із зайвою вагою і клаустрофобію вкрай не рекомендується прохід по цій пам'ятці.

Нічийна територія

Бір-Тавіль - 2060 нічийних квадратних кілометрів між Єгиптом і Суданом. Історія цієї місцевості досить банальна, в 1902 році Британія провела нову межу між, віддавши Бір-Тавіль Єгипту, а Халаібскій трикутник - Судану. Однак після здобуття незалежності Єгипет зажадав повернення до старих кордонів, відмовившись від прав на Бір-Тавіль. Влада Судану в свою чергу не захотіли приймати відчужену територію. Сьогодні Бір-Тавіль - це пустельна місцевість, де пасеться худоба племені Абабде.

Гігантський комод

Однією з визначних пам'яток Хай-Пойнта є збільшена копія дерев'яного комода 19-го століття з гігантськими носками, що стирчать з шафки. Це витвір мистецтва розповідає туристам про дві великі галузі міста: виробництво меблів і панчішно-шкарпеткових виробів.

Малонаселене село

У штаті Небраска розташоване саме малонаселене село Монові. Згідно з переписом населення 2000 року в ньому проживали лише дві особи - подружня пара Руді і Елсі Ейлер. У 2004 році Руді не стало. Елсі залишилася єдиним жителем Монові. Вона ж є мером міста, що дозволило їй видати самій собі ліцензію на випивку.

Таємничий автомат

В районі Капітолійського пагорба в Сіетлі стоїть таємничий автомат, який торгує банками газованої води за 75 центів. Автомату понад тридцять років, але до цього дня ніхто не знає кому він належить і хто займається його обслуговуванням. Незважаючи на відсутність розпізнавальних знаків, у автомата є своя сторінка в Facebook.

Ворота пекла

У 1971 році недалеко від села Дарваза геологи виявили велике скупчення підземного газу. Через розкопки і буріння утворилася велика діра, в яку провалилася бурова вишка і все обладнання. Щоб шкідливі речовини не виходили назовні було прийнято рішення підпалити воронку. За розрахунками геологів пожежа мала стихнути через 5-6 днів, але кратер горить донині.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав, що у американців забрали головне надбання.