Вправи з власною вагою — простий і практичний спосіб привести тіло в порядок. Планка — одна з таких вправ, яка навряд чи вийде з моди. Чому? Виконання планки не зажадає від вас багато, а результат при цьому буде значним. Насамперед, планка поліпшить стан абдомінальних м'язів, але не тільки. Якщо ви почнете виконувати планку кожен день, вас чекає багато приємних змін.

1. М'язи кора стануть сильнішими

М'язи кора забезпечують підтримку внутрішніх органів. Вони також беруть участь у формуванні гарної постави і допомагають уникнути травм нижньої частини спини. Щоденне виконання планки насамперед допоможе вам зміцнити ці м'язи.

2. Покращиться стан м'язів спини

Виконання планки дозволить вам сформувати м'язи кора без ризику зайвого навантаження на спину і стегна. Причому регулярне виконання планки дозволить зміцнити не тільки нижню частину тіла, але і верхню. А це зменшить ризик виникнення болю в спині.

Популярні новини зараз
Подорожчання до 90%: споживачам анонсували "сюрпризи" рахунках за комуналку Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати
Показати ще

3. Прискориться обмін речовин

Планка спалює більше калорій, ніж класичні вправи для преса — скручування і підйоми тулуба. Навіть 10 хвилин силових вправ на день прискорюють обмін речовин. Причому на досить тривалий час: навіть вночі ви будете спалювати більше калорій. Приємний бонус для тих, хто хоче схуднути.

Ось 5 простих, але ефективних видів планки на кожен день:

У кожному положенні затримаєтеся на 20-30 секунд (на кожну сторону) і кожне тренування додавайте до попереднього часу за 5-10 секунд.

1. Бічна планка на витягнутих руках.

2. Звичайна бічна планка.

3. Планка на ліктях.

4. Планка на витягнутих руках.

5. Планка на витягнутих руках з почерговим підніманням гантелей.

Ви можете стояти в планці в будь-який час дня. Але перед виконанням потрібно трохи розім'яти м'язи. Повторюйте весь комплекс кілька разів протягом дня або зробіть кілька підходів поспіль.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що при будь-якому тренуванні наші м'язи потребують відновлення. Така фаза називається посттренувальною. Добігаючи останні метри або похитуючи попу потрібно пам'ятати про відпочинок після.