Ресвератрол – речовина, яка виділяється деякими рослинами для захисту від паразитів, міститься у винограді і какао, виявляється, володіє антивірусним ефектом.

В цьому переконалися фахівці Центру з контролю і профілактики захворювань США, повідомляє MedicalXpress.

Таким чином, під час дослідження вчені додавали хімічне з'єднання у культури людських клітин, які були заражені вірусом коров'ячої віспи - він споріднений з небезпечним вірусом натуральної віспи, але не є настільки смертоносним.

У результаті з'ясувалося, що ресвератрол в клітинах перешкоджав розмноженню вірусів на ранніх стадіях зараження.

Варто зазначити, що експеримент був проведений на мавпах. За підсумками ресвератрол ефективний і в боротьбі проти вірусу мавпячої віспи, який вражає також людину. За статистикою, це захворювання веде до летального результату 10%.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

Нагадаємо, що іспанські вчені з'ясували, що червоне вино позитивно впливає на здоров'я ясен і зубів. Виявляється, вино може попереджати захворювання ясен - періодонтит.

Так, згідно з дослідженням, вино перешкоджає розвитку хвороб зубів і ясен завдяки вмісту поліфенолів – речовин, які здатні знищувати хвороботворні бактерії у ротовій порожнині.

Також раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що червоне вино, темні сорти пива, рома та інші міцні напої, як правило, містять більше антиоксидантів, ніж світлі. Виходячи з цього, багато хто робить вибір на користь темного і червоного, незважаючи на більш високу калорійність.

Однак, насправді, темні види алкоголю дійсно можуть похвалитися великою кількістю антиоксидантів у своєму складі. Але крім цих корисних речовин, у такому алкоголь може міститися і більше когенерів - це токсичні, біологічно активні компоненти, вироблені в процесі ферментації.